Новини » Політика 9430 Читать эту новость на русском

Клімкін назвав наступну після Донбасу ціль Путіна в Україні

Павло Клімкін, Фото з відкритих джерел

На думку колишнього керівника дипломатії, у Кремлі поклали око на південь

Після завершення активної фази війни на Донбасі Росія перемкне фокус своєї уваги на південні регіони України. Таку думку висловив колишній голова МЗС Павло Клімкін в інтерв'ю 24 каналу.

"Український південь для РФ вирішує одразу 6-7 стратегічних завдань. Це контроль над безпекою Чорного моря, це коридори до Криму та Придністров'я", - наголосив він. Клімкін вважає, що першою фазою буде дестабілізація регіону, слідом за нею можливі військові і гібридні засоби. "Спочатку будуть гібридні. Путін може дозволити собі повну військову операцію, але не хоче цього. Він буде прагнути спочатку до дестабілізації. І потім до всього, що дозволить відбити український південь", - вважає політик.

Екскерівник української дипломатії припускає, що метою Кремля є створення альтернативного квазідержавного формування на території України. "Не факт, що він буде його приєднувати. Він спробує зробити якусь "Новоросію", – сказав Клімкін. "Думаю, що це, на жаль, реально. Я цього дуже боюся. Вважаю, що це входить в російські плани", - зізнався він.

Клімкін висловив думку про те, що у РФ є план перелаштувати простір навколо себе. "Зробити не зовсім Російську імперію і не зовсім СРСР. А певну третю версію", - пояснив він. Це можуть бути формально окремі території, але реальний контроль над ними матиме Москва – і з цим запропонують миритися Європі в межах умовного "спільного сусідства". "Це буде нова реінкарнація Ялти. Це не буде Ялта в тому сенсі, як поділили сфери впливу. Але це буде така логіка", – припустив політик.

Нагадаємо, Клімкін також відреагував на "українські банди в Європі" від Макрона.

 

загрузка...
загрузка...
Loading...