Новини » Світ Читать эту новость на русском

Вчені розшифрували найдавніші рецепти страв

Вчені розшифрували найдавніші в історії рецепти страв з відкритих джерел

Збереглися 25 рецептів по приготуванню рагу, бульйонів і вегетаріанського "пивного хліба"

Вчені історики з Єля і Гарварду змогли розшифрувати клинопис на глиняних табличках, які знайшли на території давньої Месопотамії, передає "knife.media".

Згідно з повідомленням, стародавні таблиці зберігалися у Вавилонській колекції Єльського університету близько пів століття.

Три таблички датуються близько 1730 роком до н. е., четверту створили приблизно на тисячу років пізніше. Всі таблички — з Месопотамії, до якої входили Вавилон та Ассирія (сучасна територія Іраку, Сирії та Туреччини).

Наголошується, що добре збереглися 25 рецептів, в яких описуються інструкції з приготування рагу, бульйонів, а також вегетаріанського "пивного хліба". Ще десять рецептів не вдалося відновити повністю.

За словами істориків, записи небагатослівні, по чотири рядки на кожен рецепт.

Рецепт однієї зі страв:

"Використовується м'ясо. Приготуйте воду. Додайте дрібнозернисту сіль, сухі ячмінні коржі, цибулю, перську цибулю-шалот і молоко. Подрібніть і додайте цибулю-порей і часник".

Раніше повідомлялося, що під пісками Сахари розкопали стародавні споруди невідомої цивілізації. За припущеннями вчених, місту має бути не менше 5 тис. років.

Loading...