В Україні хочуть запровадити ЗНО з іноземної мови для будь-якої магістратури

УНІАН

Якщо закон ухвалять, студенти складатимуть тест з іноземної мови вже наступного року

Посадовці Міністерства освіти та депутати Верховної Ради хочуть запровадити ЗНО з іноземної мови для вступу на будь-яку спеціальність магістратури. Про це повідомили в сюжеті ТСН.

Зокрема, відповідний законопроєкт вже підтримали 311 депутатів.

Як зазначається, проєкт хочуть ухвалити через те, що під час навчання на бакалавраті більшість студентів не вивчають іноземну мову, а тому рівень володіння нею значно знижується. У зв'язку з цим випускники університетів приходять влаштовуватися на роботу непідготовленими.

Якщо законопроєкт набере потрібну кількість голосів, випускники бакалаврату складатимуть тест з іноземної мови вже наступного року.

"Магістратура – це вищий щабель освіти. І коли ми випускаємо спеціалістів вищого ґатунку – який же він спеціаліст, якщо він хоча б елементарно не знає англійської? Ну, це абсолютно необхідно в будь-якій професії", - пояснив народний депутат Сергій Бабак.

Крім цього, депутати також хочуть ввести обов'язкове ЗНО для випускників коледжів, які планують вступати до університетів.

Нагадаємо, минулого тижня на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, у розділі "ЗНО-2020" з'явилися нові актуальні характеристики сертифікаційних робіт, критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю та програми зовнішнього незалежного оцінювання.

Loading...