Новини » Львів Читать эту новость на русском

В Мінрегіоні очікують, що 18 листопада Новояворівськ та Новий Розділ будуть з теплом

Мінрегіон: 18 листопада Новояворівськ та Новий Розділ будуть з теплом

Новий управитель не зміг вчасно розпочати опалювальний сезон у цих містах

В Мінрегіоні очікують, що вже 17-18 листопада у містах Новояворівськ та Новий Розділ на Львівщині буде тепло.

Про це сказала міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час брифінгу щодо ситуації з опалювальним сезоном на Львівщині, – передає пресслужба Мінрегіону.

За її словами, уряд завчасно вжив усіх заходів, щоб в Україні опалювальний сезон розпочався вчасно. Проте, на початку жовтня з’ясувалось, що виробник теплової енергії в містах Новояворівськ та Новий Розділ Львівської області не в змозі розпочати опалювальний сезон.

Ситуація в містах Новий Розділ та Новояворівськ Львівської області особлива з точки зору того, що теплопостачання цих міст здійснюється від ТЕЦ, які були вилучені з приватного сектору Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) в рамках кримінального провадження.

У серпні цього року АРМА вибрала нового управителя – ПП "Гарант Енерго-М", яке взяло на себе зобов’язання розпочати вчасно опалювальний сезон.

Але у жовтні стало зрозуміло, що управитель ПП "Гарант Енерго-М" не може виконати взятих на себе зобов’язань через велику заборгованість ТЕЦ за спожитий природний газ – 307,5 млн грн, електроенергію – 93 млн грн та по заробітній платі – 11,0 млн грн.

Кабмін, регулятори, Львівська облдержадміністрація, мерії міст Новояворівськ та Новий Розділ спільно допомагали управителю ПП "Гарант Енерго-М" запустити об’єкти. Однак, попри цю підтримку управитель так і не розпочав опалювальний сезон.

При цьому, починати процедуру відбору нового управителя за звичайними правилами у жовтні було небезпечно.

"По-перше, звичайні конкурсні процедури АРМА тривають довго – від 1 місяця і більше, що в умовах початку опалювального сезону несе велику загрозу його зриву.

По-друге, не було бажаючих взяти ці станції в управління, а відтак, у разі перезапуску конкурсу в звичайній процедурі, ТЕЦ взагалі могли лишитись без управителя взимку", – зазначила Міністр.

Відтак уряд розпорядженням від 6 листопада надав можливість АРМА застосувати спрощену процедуру відбору управителя – переговорну процедуру згідно Закону "Про публічні закупівлі". Завдяки втручанню Уряду, участь у відборі управителя цих ТЕЦ погодилась взяти група "Нафтогаз України".

"Представники групи "Нафтогаз України" вже працюють в містах Новояворівськ та Новий Розділ для координації вирішення технічних питань запуску опалювального сезону та комунікації з персоналом станцій.

12 листопада на засіданні тендерного комітету АРМА мали обрати переможця цієї переговорної процедури, розірвати договір з ПП "Гарант Енерго-М" та укласти новий договір з новим управителем. До кінця тижня мають бути врегульовані юридичні питання. Очікуємо, що вже до 17-18 листопада у містах Новояворівськ та Новий Розділ буде тепло.

"Мінрегіон закликає НКРЕКП, Антимонопольний комітет та інших регуляторів терміново вирішити всі процедурні питання видачі відповідних дозвільних документів новому управителю для початку роботи", – сказала Альона Бабак.

Вона зазначила, що уряд розраховує на помірковану позицію попереднього управителя, який не буде саботувати передачу управління станціями новому управителю.

Нагадаємо, прем’єра запросили до Новояворівська особисто запустити там опалення.

 

Loading...