Новини » Політика 431 Читать эту новость на русском

У ТКГ знову не змогли поговорити про обмін, навіть в ОБСЄ нема підтримки, - Лутковська

У ТКГ знову не змогли поговорити про обмін Twitter

Лутковська пояснила, що вперше відкриває "завісу над переговорами"

Гуманітарна підгрупа Тристоронньої контактної групи знову не змогла обговорити питання звільнення заручників між Києвом та ОРДЛО. Про це написала представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Валерія Лутковська на сторінці у Facebook.

Вона зазначила, що 12 листопада не відбулася зустріч підгрупи в Мінську, а 13 листопада - і зустріч сторін у скайпі.

"На жаль, вчора не відбулося засідання гуманітарної підгрупи в Мінську, на якому розглядається питання звільнення заручників. Сьогодні мала проводитися відеоконференція", - написала Лутковська.

"На минулому засіданні ми домовилися, що визнаємо утримання людей і приступаємо до обміну. Домовленість була під гарантії нашого модератора, представника ОБСЄ посла Фріша (координатор ОБСЄ в гуманітарній підгрупі контактної групи Тоні Фріш - ред.)", - уточнила вона.

Лутковська пояснила, що вперше відкриває "завісу над переговорами", щоб суспільство зрозуміло, наскільки ці переговори "складні й цинічні".

"Я продовжу наполягати на зустрічі у будь-якому форматі. Я продовжу наполягати на визнанні утримання людей під вартою. Я продовжу наполягати на звільненні людей", - заявила вона.

"Мені шкода, що в цьому процесі Україна не може розраховувати навіть на підтримку з боку представника ОБСЄ", - наголосила Лутковська.

Нагадаємо, напередодні прессекретар представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер заявила, що на засіданні Тристоронньої контактної групи були зняті всі перешкоди для зустрічі у "нормандському" форматі.

Вона також наголосила, що проведення зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки" найближчим часом прискорить вирішення актуальних питань з врегулювання конфлікту на сході України.

Loading...
Loading...
Loading...