Новини » Події Читать эту новость на русском

Тіла українців, яких знайшли у холодильній камері в Польщі, перевезуть на Тернопільщину

pixabay.com

Померлі – родом із Тернопільської області, вони були родичами

Тіла двох громадян України, яких мертвими знайшли у Лодзінському воєводстві Польщі, 14 листопада перевезуть в Україну.

Про це повідомила керівник консульського відділу посольства України у Варшаві Світлана Криса, передає Радіо Свобода.

"Поліція поінформувала про їхню смерть посольство. Розслідуванням причин смерті займаються безпосередньо правоохоронні органи і результати передадуть родині. З сім’ями ми контактуємо. Польська сторона провела розтини тіл, а експертизи будуть готові через три місяці. Родини можуть витребувати й ознайомитись із матеріалами і вже самі вирішувати, чи інформувати про це", – розповіла Світлана Криса.

Слідство у справі проводить районна прокуратура в Раві-Мазовецькій. Польські правоохоронці встановлюють причину смерті, зокрема, як люди опинилися в холодильній камері, вхід до якої становить смертельну загрозу. Двері у холодильну камеру, де зберігались яблука, були зачинені, але власник підприємства побачив відчинене вікно. Всередині між яблуками він виявив двох мертвих громадян України.

Померлі – родом із Тернопільської області, були родичами – дядько і племінник. Вони працювали у Польщі легально.

За 11 місяців цього року лише в консульському окрузі посольства України у Варшаві, а це чотири воєводства, за різних обставин загинули 213 громадян України. Минулого року було 225 смертей по округу.

"Наше завдання поінформувати рідних, після офіційного надходження інформації до нас, щодо випадку смерті чи надзвичайної ситуації, а тоді родина вирішує, чи вивозити тіло в Україну чи залишати в Польщі, оскільки не мають грошей на перевезення і є такі, хто не бажає перевозити тіло", – говорить Світлана Криса.

Близько двох мільйонів українців, за даними Польщі, приїхали за останні кілька років сюди працювати, влаштуватись на проживання на певний час.

Нагадаємо, у Лодзінському воєводстві Польщі знайшли тіла двох громадян України у холодильній камері для зберігання фруктів.

Loading...