Новини » Світ Читать эту новость на русском

Тейлор: Трампа більше цікавило розслідування проти Байденів, ніж Україна

Вільям Тейлор. Фото: ua.usembassy.gov

Помічник Тейлора підслухав телефонну розмову між Трампом та послом США в ЄС Гордоном Сонландом

Президент США Дональд Трамп більше піклувався про розслідування щодо ексвіцепрезидента країни Джо Байдена та його сина Хантера, ніж про Україну.

Про це заявив тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор під час перших публічних слухань у комітеті з розвідки Конгресу США у рамках розслідування, яке може дати старт процедурі імпічменту Трампа, передає DW.

Головний американський дипломат в Україні Тейлор розповів, що його неназваний помічник підслухав телефонну розмову між Трампом та послом США в ЄС Гордоном Сонландом 26 липня.

Голова комітету Адам Шифф запитав у Тейлора, чи полягала важливість цієї розмови у тому, що Трампа більше цікавили розслідування, ніж сама країна-союзник США. На це питання Вільям Тейлор відповів: "Так, сер". За його словами, він не знав про цей телефонний дзвінок, коли свідчив у цьому самому комітеті за закритими дверима 22 жовтня.

Крім того, Тейлор заявив, що вважав "нелогічним" та "божевільним" прив’язувати надання військової допомоги Україні до виконання нею умови – просування розслідування стосовно політичного опонента, потенційного суперника Трампа на виборах-2020 Джо Байдена.

Тейлор зазначив, що допомога у сфері безпеки є важливою не лише для України, а й для власних військових інтересів США. Він наголосив, що "немає сенсу" утримувати ці гроші і це є "контрпродуктивним для всього, що ми намагалися зробити".

Своєю чергою, речниця Дональда Трампа Стефані Грішем заявила, що президент США не стежить за відкритими слуханнями. "Не дивиться, він працює" – написала Грішем у електронному листі журналістам агенції АР. За її словами, на середу, 13 листопада, у Трампа запланована зустріч з турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом, якого він прийме у Білому домі. Після цього планується проведення спільної пресконференції в Білому домі.

Нагадаємо, у Конгресі Сполучених Штатів Америки почалися перші відкриті свідчення щодо процедури імпічменту президента США Дональда Трампа.

Loading...