Новини » Політика 239 Читать эту новость на русском

Кримський активіст Кольченко відмовився від російського паспорта

Олександр Кольченко/RFE/RL

Паспорт РФ колишньому політв'язню Кремля пропонували декілька разів під час досудового слідства

Колишній політичний в'язень та кримський активіст Олександр Кольченко відмовився від отримання російського паспорта. Про це чоловік розповів у інтерв'ю для Радіо Свобода.

"Мені пропонували його під час досудового слідства. Я, звичайно, відмовився. Потім ще в таборі. Викликали в спецчастину, куди приходить жінка, що займається документальною кореспонденцією. Зазвичай туди викликають в обідній час, а мене викликали вранці. Я подумав: що ж такого термінового? Приходжу туди – там кілька співробітників. Один знімає на камеру. Інший каже: "Вітаємо, ось ваш російський паспорт". Я відповів, спасибі, звичайно, але у мене один вже є. Вони кажуть: "Буде два". Я відповів, що мені і одного якось досить. І написав пояснення, чому я відмовляюся від паспорта, вони зафіксували це", – розповів Кольченко.

Як зазначається, у письмовій відмові Олександр пояснив, що йому не потрібен цей документ, адже він є громадянином України.

За словами Кольченка, на той момент його вважали громадянином Російської Федерації.

До слова, Олександр повернувся з російського ув'язнення до України 7 вересня у рамках великого обміну між Україною та Росією. Тоді, окрім Кольченка, було також звільнено ще 34 українця.

Новини за темою: ​Сенцов та Кольченко отримали тимчасове житло, - Денісова

Нагадаємо, минулого тижня український в’язень Кремля Олександр Шумков, якого в Росії засудили до чотирьох років загального режиму за участь у "Правому секторі", припинив голодування.

Loading...
Loading...
Loading...