Новини » Політика 6174 Читать эту новость на русском

Геращенко та Вакарчук покинули засідання комітету під головуванням Яременка

ZIK

Щонайменше чотири народні депутати покинули засідання парламентського комітету з питань зовнішніх відносин після того, як Богдан Яременко відмовився передавати головування своїм заступникам

Під час засідання комітету ВРУ з питань зовнішніх відносин Ірина Геращенко вимагала від Богдана Яременка передати головування своїм заступникам. Після того, як той відмовився депутатка заявила, що голова Комітету із зовнішніх відносин не може брати участь у тому, що може трактуватись як торгівля людьми і покинула засідання. Її підтримав Святослав Вакарчук та низка інших депутатів.

Трансляцію засідання вів телеканал ZIK.

"Від головуючого на цьому засіданні прозвучало, що він не бачить для себе жодних застережень для ведення комітету. Також ми не почули жодних пропозицій від членів фракції "Слуга народу". Першим заступником голови комітету паном Немирею було заявлено, що тут існує лише моральне та етичне питання і воно вже на вибір самого головуючого", – зазначила Геращенко.

Відтак вона звернулась до Богдана Яременка, аби той добровільно передав головування комітетом з питань першому заступнику.

"Якщо це не буде зроблено, ми не бачимо нашої можливості брати участь в комітеті. Тому що позиція нашої політичної сили незмінна – ми не бачимо можливості бути на цьому комітеті і будемо змушені покинути комітет", – підкреслила Ірина Геращенко.

У свою чергу Яременко відмовився передавати головування Комітетом своїм  заступникам.

"Я почув ваше звернення, зрозумів. Я продовжу роботу", – заявив Яременко.

Після цього Геращенко заявила, що покидає засідання комітету.

"Це демарш, він визначається нашою принциповою позицією, що голова комітету із зовнішніх відносин не може брати участь в тому, що може трактуватись як торгівля людьми", – підкреслила Ірина Геращенко та покинула залу.

Згодом до неї приєднався і лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук та кілька інших депутатів.  

Нагадаємо, народний депутат від "Слуги народу" Богдан Яременко під час роботи в сесійній залі парламенту листувався в онлайн-мережі знайомств.

Проте нардеп заявив, що "інтимне" листування було несправжнім, таким чином він хотів продемонструвати протест.

Однак, згодом він вибачився за ситуацію із його скандальними переписками.

1 листопада народний депутат із фракції "Слуга народу" Богдан Яременко написав заяву про складення повноважень голови Комітету Верховної ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва.

Loading...
Loading...
Loading...