Другий транш для "слуг народу": Крюкова розповіла, як Коломойський бере депутатів на гачок

Журналістка Світлана Крюкова ZIK

На другий транш зарплат для "слуг народу" гроші збирали з різних котлів

Якщо перші зарплати в конвертах, які отримали депутати від "Слуги народу" могли виходити  від Коломойського, то зараз у незаконних коштів, які нардепи отримали в день голосування за ринок землі, є кілька джерел.

Таку думку в ефірі проєкту "Деталі дня" на телеканалі ZIK висловила журналістка Світлана Крюкова.

Коментуючи інформацію про отримання напрдепами від "Слуги народу" зарплат у конвертах якраз напередодні голосування за ринок землі, вона наголосила: якщо правоохоронні органи вважають за необхідне відкривати кримінальні справи за результатами журналістських розслідувань, можуть це робити. Мовляв, публікації чи сюжету для цього повністю достатньо, однак такого не відбувається.

"Хоча в минулому, два роки тому у нас були аналогічні публікації, ми робили матеріал про зарплати в конвертах, які виплачувались за минулої Верховної Ради. Після того, як кілька депутатів зробили заяви і підтвердили нашу інформацію, було відкрите провадження у НАБУ", – розповіла Крюкова.

Однак, за її словами, цю інформацію мали б підтвердити люди, які давали або ж брали ці кошти.

Водночас вона зазначила: згідно її інформації, перший транш таких зарплат депутатів становив півтора мільйони доларів.

Тим часом ведучі проєкту зауважили: ще у своєму телеграм-каналі журналістка писала, що скоріш за все, це гроші Коломойського.  Олігарх любить "посадити на гачок" депутатів.

"А далі перестає платити і накопичує непогашені борги, однак обіцяє, для того, щоб людина уявляла, скільки не отримала прибутку. Так вона більш говірка. Тим більше, якщо ти вже раз взяв гроші – а, як не крути, це все-таки хабар – ти вже залежний у якихось стосунках. Це означає, що ти можеш брати далі", – зазначила журналістка.

Вона додала: зараз видання визначає усі джерела надходження цих коштів.

"Точно вам можу сказати, що, дивлячись на другий транш, цих джерел може бути кілька. Тому що на другий транш вони збирали гроші із різних котлів. Зараз ми це з’ясовуємо, думаю, найближчим часом можемо відповісти на це питання", – підкреслила Світлана Крюкова.

Як повідомлялось, Світлана Крюкова заявила, що у день голосування скасування мораторію на продаж землі народні депутати від "Слуги народу" отримали чергові зарплати у конвертах.

Вперше про екстрапремії для президентської фракції видання Страна.ua повідомляло у жовтні. Тоді журналісти зазначали: "Зе-депутати мало не поголовно беруть "на кишеню", не гребуючи і 5 тисячами доларів за найважливіші голосування".

Loading...