Новини » Політика 141 Читать эту новость на русском

ДБР допустили до таємних даних в межах розслідування захоплення в Керченській протоці

Керченська протока

Генштаб опрацював ухвалу Печерського районного суду міста Києва про надання доступу до Стратегічного плану застосування ЗС України

Генеральний штаб Збройних Сил України на виконання ухвали суду надав доступ до Стратегічного плану застосування Збройних сил України співробітникам Державного бюро розслідувань. Про це повідомили у Міністерстві оборони.

"Ухвалу опрацьовано із суворим дотриманням вимог законодавства України з питань охорони державної таємниці. Допущені до Плану посадові особи, в межах повноважень, надали пояснення та окрему інформацію співробітникам Державного бюро розслідувань, які визначені ухвалою Печерського суду і мають відповідну форму допуску до державної таємниці та зобов’язання щодо її збереження перед державою", - сказано у повідомленні.

Раніше директор ДБР Роман Труба розповів, хто саме проходить у справі про перетин Керченської протоки.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року, близько 20:28, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу". При цьому було поранено шестеро українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів в районі Керченської протоки. Захоплені судна доставили у Керч, а трьох поранених українських моряків – у Москву.

Як відомо, 7 вересня 2019 року, до України повернулися 35 громадян, утримуваних в РФ. Серед тих, хто повернувся додому, – Сенцов, Гриб, Клих, інші політичні бранці та 24 українські моряки.

Loading...
Loading...
Loading...