live
Новини » Економіка 3472 Читать эту новость на русском

Чому знову зростають тарифи на газ для населення

delo.ua

Подорожчання газу в листопаді пов'язано з початком опалювального сезону. Це означає і відповідне зростання тарифів у грудні. Що відбувається з ринком газу і який вплив на це має МВФ?

Про це пише Віктор Скаршевський на своїй сторінці в Facebook.

Тарифи на газ для населення відновили зростання.

Як я раніше неодноразово попереджав, з початком опалювального сезону почав дорожчати європейський газ і, відповідно, почали стрімко підвищуватися тарифи на природний газ для населення:

- у листопаді тариф зріс на 14,6% до 6,91 грн/м³ (ціна Нафтогазу 4,90 грн/м³ плюс ПДВ, торгова націнка вартість транспортування).

У грудні зростання тарифів продовжиться, так як продовжує дорожчати імпортний європейський газ, до ціни якого прив'язаний тариф на газ для населення:

- на голландському (TTF) і 2-х німецьких хабах (NCG і Gaspool) ціни на газ з 1-го по 12-е листопада підскочили на 45-50%.

Подорожчання європейського газу в листопаді, означає збільшення тарифів в Україні в грудні.

За попередніми оцінками, газ для українських громадян в грудні подорожчає порівняно з листопадом ще мінімум на 17-20% і тариф досягне 8,10-8,30 грн/м³.

Разом подорожчання за листопад-грудень складе близько 30-35% лише за 2 місяці опалювального сезону.

Нагадаю, що з січня 2020 року, згідно з постановою КМУ № 867 (2018), скасовується верхня межа тарифу на природний газ для населення в розмірі 9,72 грн/м3 і тариф буде повністю залежати від динаміки цін на європейський газ.

І якщо ціна на європейський газ, наприклад, досягне 12-14 грн/м³ (як це було в 2018 році), такою ж буде і ціна для українських громадян.

Може новий уряд таки відв'яже тарифи на газ для українських громадян від європейських цін і прив'яже до ціни українського газу, який набагато дешевше європейського? Чи МВФ не дозволяє?

facebook.com/Viktor.Skarshevsky

Віктор Скаршевський

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...