live

300 тисяч за посаду у "Нафтогазі": Що варто знати про затримання чиновниці Офісу президента Кондзелі

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Пані Світлана діяла не одна, у неї була помічниця, судячи з усього – досвідчена

Детективи Національного бюро розслідувань разом з прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали за підозрою в отриманні хабара працівницю Офісу Президента України Світлану Кондзелю та її спільників. Все, що відомо про діяльність чиновниць Світлани Кондзелі та її високопоставленої спільниці, розповідаємо далі.

Подробиці сенсаційного затримання

У вівторок, 12 листопада, в результаті проведення операції "під прикриттям" (негласних слідчих розшукових дій) детективи НАБУ зафіксували, як Світлана Кондзеля вимагала у особи хабара на суму 300 тисяч доларів за послугу. Вона обіцяла особі посприяти у призначенні тієї на керівну посаду до НАК "Нафтогаз України".

У НАБУ повідомили, що співробітницю Офісу президента України та її спільницю – колишню заступницю Міністра культури України (у 2011 році) та інших учасників змови затримали безпосередньо після одержання першої частини хабара у розмірі 150 тисяч доларів.

В Офісі Президента України підтвердили цю інформацію, зазначивши, що Світлана Кондзеля працювала у різних відділах Адміністрації Президента з 2005 року.

В ОП підкреслили, що для президента не існує "своїх" і "чужих", а корупція має бути викоренена, адже що вища посада корупціонера, то небезпечніші для держави зловживання з його боку.

Хто така Світлана Кондзеля

Про Світлану Зіновіївну Кондзелю відомо небагато – станом на 2019 рік державна чиновниця працює директоркою Департаменту забезпечення доступу до публічної інформації (з 2014 року). Свого часу вона розповідала у "вузьких" колах, що може владнати будь-яку справу чи проблему завдяки своїм давнім зв’язкам в Офісі Президента. Цього разу за призначення на посаду заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" чиновниця попросила у особи, яку не називають, 300 тисяч доларів. 

Фото з відкритих джерел

Зі сторінки Світлани у Facebook зрозуміло, що вона виросла у Львові, навчалася у Львівській Комерційній Академії, а також на факультеті міжнародного права в Українському державному університеті фінансів та міжнародної торгівлі. До того ж пані Світлана навчалася ще й у Національній академії державного управління при Президентові України.

Її чоловік, Валентин Машуков, згідно з даними на його сторінці у соціальній мережі, навчався у Львівській комерційній академії, а працював у Національному Інституті Раку та в Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості України.

Як державний службовець, Світлана Кондзеля регулярно заповнювала майнові декларації. Цікаво, але ніяких надзвичайних статків та неймовірно дорогого майна вона не декларувала ані на себе, ані на свою родину у жодній з п’яти декларацій (2014, 2015, 2016, 2017 та 2018 роки).

Відповідно до "найсвіжішої" електронної декларації (за 2018 рік), Світлана Кондзеля володіє квартирою площею 86 квадратних метрів та вартістю 709 801 гривню у Крюківщині (Київська область) та коморою там же вартістю 1275 гривень. Також чиновниці належить квартира у Львові, придбана у 1998 році, площею 114,5 квадратних метрів та житловий будинок площею 47, 4 метрів у Іванівці (Київська область). Також власністю Світлани Кондзелі є земельна ділянка в Іванівці загальною площею 2200 квадратних метрів та автомобіль марки Renault (2011 рік випуску) вартістю 204 250 гривень.

До того ж чиновниця задекларувала річну заробітну плату, отриману за основним місцем роботи – у Державному управлінні справами – на загальну суму 610 578 гривень. При цьому вона вказала і зарплатню чоловіка за рік – 25 642 гривні у ТОВ "Люче" та 57 469 гривень у державному підприємстві "Укроборонсервіс".

Хто спільниця Кондзелі по хабарах

Разом зі Світланою Кондзелею було затримано її спільницю – 41-річну Вікторію Миколаївну Лісничу, президентку громадської організації Міжнародна дипломатична рада в Україні. У переліку її колишніх місць роботи є доволі гучні відомства, як-от: Європейська економічна палата торгівлі, комерції та промисловості, Міністерство культури та туризму України та заповідник "Києво-Печерська Лавра".

Фото з відкритих джерел

Відповідно до інформації на її особистій сторінці у соціальній мережі та з відкритих джерел, Вікторія Ліснича навчалася у Національному медичному університеті імені А. А. Богомольця, у Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Свого часу працювала у Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. Н. М. Амосова, з 2002 по 2006 була депутатом Шевченківської районної ради міста Києва, потім – помічницею народного депутата восьмого скликання Анатолія Євлахова, а пізніше – заступницею міністра культури Михайла Кулиняка (2010 – 2011 рр).

У січні 2012 року Вікторія Ліснича стає генеральним директором заповідника "Києво-Печерська Лавра", а її заступницею з міжнародного співробітництва стає Влада Литовченко, відома українська модель та громадські діячка.

31 липня працівники заповідника зібралися на страйк проти грубого поводження Литовченко з підлеглими. Тоді Вікторія Ліснича звільняє свою заступницю за невідповідність посаді. Одразу після звільнення Литовченко заявляє, що у неї брала хабар у розмірі 50 тисяч доларів її керівниця Ліснича за призначення на посаду, зазначивши, що ці гроші – для міністра культури.

За кілька днів Вікторію Лісничу звинувачують у необґрунтованих масових звільненнях працівників, отриманні хабара та різноманітних аферах з документами. А 10 серпня Міністерство культури звільняє її з посади гендиректора через порушення трудового законодавства.

**************

У НАБУ зазначили, що чиновниць затримано відповідно до ст. 208 Кримінально-процесуального Кодексу України. Наразі триває слідство і вирішується питання повідомлення про підозру.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...