Новини » Політика 199 Читать эту новость на русском

Зустріч Зеленського і Путіна в Казахстані малоймовірна, – Пристайко

Пристайко вважає втілення формули «шляхом до миру», а альтернативою йому – повну мобілізацію

Пропозиція Назарбаєва мала суто дипломатичний характер

Нурсултан Назарбаєв справді пропонував допомогу Володимиру Зеленському в організації перемовин з Володимиром Путіним, але це була пропозиція без конкретики.

Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, повідомляє ВВС.

Він пояснив, що сам був на зустрічі Назарбаєва із Зеленським у Японії, де це якраз обговорювалося.

Мова йшла про загальну пропозицію колишнього лідера Казахастану допомогти організувати таку зустріч.

"Президент (Зеленський) сказав те, що він каже і Меркель, і Макрону, що "безумовно, мені треба зустрічатися з Путіним, тому що ми не можемо без зустрічі зсунути процес з місця", – сказав міністр.

За його твердженням, пропозиція Назарбаєва мала суто дипломатичний характер.

"Якщо треба допомога – я готовий допомогти. Відповідь Зеленського була: "Дякую, нам потрібна будь-яка допомога, давайте зустрічатися", – пояснив Пристайко.

Міністр нагадав, що раніше Казахстан вже пропонував замість Мінська проводити переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі у себе. Але з логістичної точки зору це складніше, ніж Мінськ – "треба ще п’ять годин летіти".

"Ніхто нікого не хоче ображати, але ми задоволені тим, що ми маємо – переговорну позицію в Мінську. Вона зручна для всіх. Я не думаю, що зустріч може бути в Астані (зараз – Нур-Султан. – Ред). Скоріше за все, або в Берліні, або в Парижі", – сказав міністр.

Відповідаючи на запитання, чи реальна зустріч Зеленського та Путіна тет-а-тет поза нормандським форматом, керівник МЗС сказав: "Я так само, як і ви, сьогодні зранку це почув, що така зустріч можлива".

За його словами, для обговорення має бути підтвердження від російської сторони.

"Тоді ми будемо ухвалювати рішення. Але ми залишаємся в нормандському форматі. Ми не просто поважаємо те, що було зроблено, але й, давайте не забувати, Франція та Німеччина є тими силами, які дозволяють нам вести переговори з трошки іншої позиції, ніж коли ми говоримо тет-а-тет", – підсумував він.

Нагадаємо, колишній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв намагається організувати зустріч українського президента Володимира Зеленського з російським лідером Володимиром Путіним.

"Я вже отримав згоду Зеленського на тет-а-тет. Про це повідомив президенту Росії. Тепер подивимося, якщо нейтральний майданчик потрібний, я запропонував Казахстан", - повідомив Назарбаєв.

 

Loading...
Loading...
Loading...