live

Зміна клімату: Вчені закликають обмежити швидкість морських суден

Кліматичний марш у Києві. Фото 350.org

Судноплавство генерує приблизно 3% загального обсягу газів, які призводять до зміни клімату

Учені дійшли висновку, що зменшення швидкості в морському судноплавстві може принести значну користь довкіллю, мешканцям планети, а головне - покращити ситуацію з різкою зміною клімату. Про це свідчать результати дослідження, проведеного для груп Seas at Risk and Transport & Environment, повідомляє ВВС.

"Зниження швидкості суден на 20% не тільки призведе до скорочення викидів парникових газів, а й обмежить потрапляння в воду й атмосферу забруднювальних речовин, які завдають шкоди здоров'ю людини (зокрема чорний вуглець і оксиди азоту)", - сказано у повідомленні.

Крім того, таке обмеження швидкості зменшить підводний шум на 66% і ймовірність зіткнення з китами - на 78%.

Повідомляється, що цього тижня учасники переговорів ООН у справах клімату зустрінуться у Лондоні, щоб обговорити пропозицію про обмеження морських швидкостей.

Морські судна відповідають за значну частину глобальних викидів парникових газів через спалюване ними паливо. За даними BBC, судноплавство генерує приблизно 3% загального обсягу газів, які призводять до зміни клімату.

Зазначимо, кліматична ситуація у світі досягла критичної відмітки. Тепер майбутнє нашої планети залежить від нас самих та нашого способу життя. Вчені з різних країн закликають світову спільноту вжити активних заходів для покращення екологічної ситуації.

Раніше понад 11 тис. кліматологів із 153 країн закликали ООН і владу всіх держав оголосити кліматичний надзвичайний стан.Loading...
Loading...
Loading...