Новини » Світ 661 Читать эту новость на русском

У ПАР знайшли "вимерлу" рослину. Фото

Psoralea cataracta dailymail

Рослина відноситься до сімейства бобових

У Південній Африці виявили квітучу рослину, яка вважалася вимерлою протягом 200 років. Вид називається Psoralea cataracta, в останній раз його бачили в природі в 1804 році, повідомляє The Daily Mail.

Рослина відноситься до сімейства бобових. Вона відрізняється незвичайними фіолетовими квітками, за якими її легко впізнати, і ниткоподібним стеблом. Незвичайну знахідку зробив студент-ботанік Браян дю През під час експедиції в Західно-Капську провінцію. Він зауважив унікальну квітку поруч з гірським струмком.

"Як тільки я побачив ці тонкі ниткоподібні пагони, я відразу зрозумів, що це Psoralea cataracta", – розповів молодий чоловік.

Правильність його здогадів підтвердив професор Чарльз Стіртон, колишній директор Національного ботанічного саду Уельсу.

Psoralea cataracta – одна з перших рослин, визнаних втраченими для лісового та сільського господарства. Вона було відомою по одному-єдиному зразку, зірваному на початку століття біля водоспаду Тулбаг (ПАР). Проте, статус "офіційно вимерлої" їй надали тільки в 2008 році, після довгих і безплідних пошуків.

Виявлення квітки показує, як мало вивчені гірські регіони Південної Африки, відзначили фахівці. Флора Кейптауна особливо складна для досліджень, тому що більшість видів зосереджено на дуже маленьких ділянках, і їх нелегко помітити, "якщо не звертати з второваної дороги".

Цікаво, що у 2016 році Брайан дю През виявив ще два види рослин, які вважалися вимерлими: Polhillia ignota і Aspalathus cordicarpa. До того їх не бачили в природі з 1928 і 1950 років відповідно.

Читайте також. Балтійське море без морських мешканців. "Північний потік-2" підпише екосистемі смертний вирок.

Loading...
Loading...
Loading...