Новини » Політика 72 Читать эту новость на русском

Рада відправила на доопрацювання законопроєкт про захист особистого та сімейного життя працівників

з відкритих джерел

Законопроєктом вносяться до Кодексу законів про працю України зміни покликані захистити право громадян на особисте та сімейне життя при прийомі на роботу

Верховна Рад не змогла ухвалити у першому читанні законопроєкт №1148 про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо забезпечення прав працівників на особисте та сімейне життя), його відправили на доопрацювання. Трансляцію наживо веде телеканал ZIK.

За відповідне рішення проголосували 317 нардепів.

Згідно з пояснювальною запискою, у законопроекті пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю України, у яких визначається, що "при укладенні, зміні та припиненні трудового договору особам, які поступають на роботу, та працівникам гарантується право на особисте та сімейне життя" (зміни до статті 22 цього Кодексу).

Крім цього, стаття 25 КЗпП України доповнюється положеннями, в яких конкретизується перелік відомостей, які  забороняється вимагати при укладенні трудового договору, зокрема, "будь-які відомості та/або дані про відносини немайнового та майнового характеру, обставини, події, стосунки тощо, пов’язані з особою та членами її сім’ї, за винятком передбаченої законами інформації, що стосується здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень".

У змінах до вказаної статті також передбачено, що дані відомості захищаються Законом України "Про захист персональних даних", а також, що у випадках, якщо роботодавець вимагає від осіб, які приймаються на роботу, зазначені відомості, такі особи мають право відмовити у наданні відповідних відомостей.

Онлайн-трансляція вечірнього засідання доступна за посиланням.

 

Loading...
Loading...
Loading...