Новини » Суспільство 160 Читать эту новость на русском

Президент повинен особисто розглядати звернення громадян – рішення Верховного Суду

УНІАН

Відповідна позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду України від 12 листопада

Велика Палата Верховного Суду задовольнила позов про визнання протиправною бездіяльності Президента України – Голови Ради національної безпеки і оборони України.

Як повідомляє пресслужба суду, позивач – інвалід війни звернувся до Президента України зі зверненням, у якому просив особисто письмово повідомити його про результати перевірки фактів, викладених у поданій ним раніше заяві.

Однак, як зазначають у суді, це звернення було передане апаратом Офісу Президента для розгляду до іншого органу державної влади.

У цьому зв’язку, Велика Палата ВС дійшла висновку, що звернення осіб повинні розглядатися керівниками державних органів особисто. Зазначений порядок стосується також і Президента України.

Відповідна позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду України від 12 листопада.

Нагадаємо, 7 листопада набув чинності закон президента Володимира Зеленського про судову реформу.

Законом пропонується запровадження нового порядку відбору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а також спеціальної процедури для звільнення членів ВККС та ВРП.

Зміни також торкнуться ст. 37 Закону "Про судоустрій і статус суддів" і передбачатимуть скорочення складу Верховного Суду до 100 суддів.

 

загрузка...
загрузка...
Loading...