Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Повернення місії МВФ відкладено: НАБУ затримало колишніх і чинних чиновників НБУ

Сергій Фурса
Сергій Фурса

Інвестбанкір, спеціаліст відділу продажів боргових інструментів в інвестиційній компанії "Dragon Capital"

Олександр Писарук bank.gov.ua

Співпраця з МВФ критично важлива для української економіки, але дуже болісна для українських олігархів. Атака на ексзаступника глави НБУ Олександра Писарука - це такий же сигнал, як спалений будинок Гонтарєвої.

Про це пише Сергій Фурса на своїй сторінці в Facebook.

Цей незручний момент, коли гроші виводять олігархи, а органи приходять по тих, хто про це говорить.

НАБУ прийшло за Писаруком. Гроші вивів Бахматюк, а НАБУ прийшло за Писаруком. А до цього НАБУ приходило в державний Приватбанк за документами по суду в Лондоні. Збіг?

Якщо хтось хотів перед приїздом місії МВФ дати зрозуміти, що їм тут не раді, то він може бути щасливий.

Якщо хтось не хоче бачити іноземних інвесторів в Україні, то він може бути задоволений.

Національний Банк три роки розповідав усюди, що олігарх Бахматюк вивів гроші з банку. Стукали в усі правоохоронні органи. Відповіді не було. Поки не прилетіла відповідь. Фактично НАБУ просто звинувачує колишнього чиновника НБУ в тому, що він робив свою роботу. Підтримував банки - це його функція. При цьому Нацбанк перестав бездумно роздавати рефінанс, а робив це тільки під заставу активів.

Частина банків сумлінно виконувала свої зобов'язання. Частина - ні. І ці банки виводилися з ринку. Передбачити, чи буде власник банку сумлінним, було просто неможливо. Тут або давати всім в обмін на зобов'язання, або не давати нікому. Нацбанк розробив для всіх банків план з внесення капіталу і підтримував їх ліквідність. І тепер НАБУ каже, що це злочин.

Те, що всіма кредиторами, інвесторами, міжнародними організаціями називається хорошою роботою, для українських силовиків виявилося злочином. Фактично сьогодні поставлено під удар все правління Нацбанку. Фактично це атака на незалежність регулятора. Адже з таким же звинуваченням можна прийти за кожним членом правління по кожному кейсу неплатоспроможного банку.

Як це буде сприйнято МВФ? Та саме так. Атака на незалежність Центрального Банку. Це одна з червоних ліній, які були окреслені Фондом як критично важливі умови для продовження співпраці. Нещодавно ми всі чекали на повернення місії. А українська влада робила безліч заяв, які повинні були показати, що червоні лінії не будуть перейдені.

Але тут слова розійшлися з ділом. При цьому прийшли за одним з найавторитетніших фінансистів України. Людиною, яка з НБУ пішла працювати в МВФ, де не сумнівалися в його репутації. Людиною, яку після МВФ запросили очолити авторитетний іноземний банк в Україні, що також трепетно ставиться до своєї репутації. Але саме в ньому побачили корупціонера...

Співпраця з МВФ критично важлива для української економіки. І дуже болісна для українських олігархів. Фактично МВФ наполягає на тих кроках, які зменшують роль олігархів у економіці. І олігархам, а особливо одному олігарху, це дуже не подобається. І вони мріють зруйнувати співпрацю з МВФ. Навіть ціною економічних потрясінь. І дуже прикро, що їм в цьому допомагає НАБУ.

Атака на Писарука - це такий же сигнал, як спалений будинок Гонтарєвої. Будинок спалили, коли місія МВФ була в місті. За Писаруком прийшли, коли всі чекали повернення місії. Знову ці чортові збіги...

Сергій Фурса

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...