Новини » Політика Читать эту новость на русском

Павловський: Слідкування за "Опозиційною платформою – За життя" повністю лягає у риторику президента

ZIK

Ведучий та журналіст Андрій Павловський, який опублікував документи про стеження СБУ за депутатами "Опозиційної платформи – За життя" повністю впевнений у своїх джерелах. Вони вже неодноразово надавали достовірну інформацію

Негласні слідчі дії СБУ щодо депутатів "Опозиційної платформи – За життя" є логічним продовженням заяв Володимира Зеленського про те, що йому, нібито, відома достовірна інформація щодо партії і її фінансування.

Таку думку в ефірі проєкту "Чудова четвірка" на ZIK висловив журналіст та телеведучий Андрій Павловський.

Коментуючи походження інформації про стеження СБУ за депутатами "Опозиційної платформи – За життя", він зазначив: як правило, журналісти отримують інформацію щодо різних подій або від Офісу президента, або від його оточення.

"Ми періодично отримуємо інсайди. Про цю ситуацію стало відомо від джерел, які неодноразово надавали перевірену і достовірну інформацію. Для мене було важливо не просто її опублікувати – хотілося б, щоб СБУ провела внутрішнє розслідування і надала результати", – зазначив Павловський.

Він зауважив: тут йдеться про негласні слідчі дії проти народних депутатів, а наразі парламентарі ще мають імунітет та недоторканність.

"Тому, як я розумію, і порадившись з юристами, отримавши фахову оцінку, що цього не повинно було бути навіть і близько. Також зазначу: напередодні пам’ятаємо інтерв’ю пана президента, який говорив, що їм вже відома достовірна інформація і щодо партії, і щодо фінансування, і всього іншого", – зазначив Павловський.

Окрім того, на його думку, сумнівно, що депутати, за якими стежать, могли бути свідками у якихось уже відкритих кримінальних провадженнях. Мовляв, тоді б правоохоронцям не йшлося про встановлення зв’язків цих людей та перевірки усіх банківських рахунків.

"Якщо б вони були свідками, їх просто б запросили в рамках цієї кримінальної справи надати фахову оцінку, або щось пояснити. Як я розумію, йдуть безпосередні слідчі дії. Як я розумію, безпосередньо працівники, які мали доступ до цих матеріалів, і зробили ці фотокопії", – вважає Павловський.

Він підкреслив: судячи з того, що там вказані посади, які депутати-фігуранти цих справ уже не обіймають, "це не вчорашня історія".

"Ці документи я отримав вчора, але не безпосередньо від тих людей, які, як зазначено мють проводити ці негласні слідчі дії", – наголосив журналіст.

Окрім того, він зазначив: вважає, що найперше у цій справі найбільше зацікавлені представники влади, Офіс президента, сам глава держави та всі ті, хто доносить до нього інформацію.

"Оскільки президент запевнив, що незабаром в майбутньому оприлюднить всю цю інформацію. Він це сам казав під час інтерв’ю, присвяченому до 100 днів свого президентства. Він про це все говорив. Мені здається, скоро ми про це можемо навіть почути і дізнатися. Просто чекають якогось моменту", – підкреслив Андрій Павловський.

Як повідомлялось раніше, у ЗМІ було поширено інформацію, що президент України Володимир Зеленський доручив СБУ не тільки стежити за співголовою політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктором Медведчуком і його дружиною Оксаною Марченко, але й усіма можливими фінансистами партії, використовуючи при цьому радикальні організації. 

Представники політсили стверджують, що аналіз матеріалів свідчить про те, що представники спецслужби здійснювали протиправні дії.

Окрім того політтехнолог Володимир Шамін у своєму блозі на сайті "korrespondent.net", посилаючись на джерела в СБУ, зазначив, що "з Офісу президента прилетіло завдання – терміново "знайти", або іншими словами, сфабрикувати російський слід у фінансуванні "Опозиційної платформи – За життя".

Як ідеться у блозі, "СБУшникам доручили стежити за Віктором Медведчуком, його дружиною Оксаною Марченко, партійною верхівкою, а також особами, яких в службовій записці самі ж силовики називають можливими фінансистами партії".

Згодом схожу інформацію оприлюднив і журналіст та телеведучий Андрій Павловський. Він зазначив: Президент Володимир Зеленський доручив СБУ встановити стеження за лідерами партії "Опозиційна платформа - За життя", хоча будь-які негласні дії щодо депутатів незаконні до зняття недоторканності.

"Опозиційна платформа - За життя" звернулась до ДБР з проханням відкрити провадження проти представників СБУ через незаконне стеження.

Пізніше народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Ілля Кива заявив: партія звертатиметься до Зеленського та СБУ через незаконне стеження за депутатами.

Loading...