Новини » Політика 203 Читать эту новость на русском

Пакет не треба: Рада має намір заборонити пластикові пакети

з відкритих джерел

Рада попередньо ухвалила законопроєкт, яким з 2022 року забороняється обіг пластикових пакетів у цивільному обігу

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. Трансляцію наживо вів телеканал ZIK.

За відповідне рішення проголосували 365 нардепів.

Проектом передбачається:

  • заборона розповсюдження пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства товщиною до 50 мкм з 1 січня 2022 року. Обмеження не поширюються на біорозкладні пластикові пакети та надлегкі пластикові пакети шириною до 225 мм (без бокових складок), глибиною до 345 мм (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 мм (з урахуванням ручок), призначені для пакування та (або) транспортування свіжої риби і м’яса та продуктів з них, а також сипучих продуктів, льоду, які розповсюджуються у об’єктах роздрібної торгівлі в якості первинної упаковки.
  • заборона розповсюдження сокорозкладних пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства з 1 січня 2022 року.
  • заборона схиляння споживачів до купівлі пластикових пакетів.
  • обов'язкове маркування біорозкладних пластикових пакетів на відповідність Національним стандартам ДСТУ EN 14995:2018, ДСТУ EN 13432:2015.
  • стимулювання виробництва біорозкладних пластикових пакетів.
  • встановлення відповідальності за порушення норму закону.

Онлайн-трансляція вечірнього засідання доступна за посиланням.

Як повідомлялося, у той час як у всьому світі активно закликають відмовлятися від пластику, його виробники не здаються і стверджують, що пластик незамінний, а реальна проблема лише в споживачах, які смітять. Більше про це у матеріалі "Світова пластикова криза - це більше ніж проблема".

 

Loading...
Loading...
Loading...