Новини » Політика Читать эту новость на русском

"Опозиційна платформа - За життя" просить ДБР відкрити провадження проти представників СБУ через незаконне стеження

Представники ОПЗЖ. Фото з відкритих джерел

Відповідне депутатське звернення направлено на ім'я керівника відомства Романа Труби

Народні депутати від фракції "Опозиційна платформа - За життя" звернулися до керівника Державного бюро розслідувань Романа Труби із заявою про вчинення кримінальних правопорушень. Копія відповідного звернення є у розпорядженні ІА ZIK.

Зокрема, парламентарі просять внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за фактом вчинення представниками Служби безпеки України злочинів, передбачених ст. 182, 344, 356, 365, 170, частиною першою ст. 371 Кримінального кодексу України. Тобто незаконне збирання конфіденційної інформації, перевищення влади та службових повноважень працівниками правоохоронного органу, втручання у діяльність державного діяча (незаконний вплив на народного депутата), перешкоджання законній діяльності політичної партії, готування завідомо незаконного затримання. Та провести досудове розслідування.

Причиною для відповідного депутатського звернення стало те, що днями в ЗМІ було поширено інформацію, що президент України Володимир Зеленський доручив СБУ не тільки стежити за співголовою політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктором Медведчуком і його дружиною Оксаною Марченко, але й усіма можливими фінансистами партії, використовуючи при цьому радикальні організації. 

Представники політсили стверджують, що аналіз матеріалів свідчить про те, що представники спецслужби здійснювали протиправні дії.

Новини за темою: Прояв політичних репресій, – Скорик про доручення департаменту "К" СБУ стежити за однопартійцями

Нагадаємо, політтехнолог Володимир Шамін у своєму блозі на сайті "korrespondent.net", посилаючись на джерела в СБУ, написав про те, що "з Офісу президента прилетіло завдання – терміново "знайти", або іншими словами, сфабрикувати російський слід у фінансуванні "Опозиційної платформи – За життя".

Як ідеться у блозі, "СБУшникам доручили стежити за Віктором Медведчуком, його дружиною Оксаною Марченко, партійною верхівкою, а також особами, яких в службовій записці самі ж силовики називають можливими фінансистами партії".

Loading...