Новини » Політика 124 Читать эту новость на русском

Не можеш побороти - очолюй: Рада спробує простимулювати легалізацію видобутку бурштину

Бурштин. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Парламентарі попередньо погодили законопроєкт, який має простимулювати легалізацію видобутку бурштину

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №2240 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо урегулювання питання видобутку бурштину". Трансляцію наживо веде телеканал ZIK.

За відповідне рішення проголосували 342 нардепів.

Як зазначається у пояснювальній записці, необхідність прийняття зазначеного законопроекту зумовлене особливо великими розмірами незаконного видобутку та обігу бурштину. В результаті надмірного адміністративного навантаження, бурштин видобувається методами, наслідком яких є руйнування екосистем території. Головними чинниками негативного впливу є надзвичайно нелегальне видобування бурштину у значних масштабах, що призвело до порушення екосистем, недостатній обсяг фінансування робіт, пов’язаних із зменшенням впливу на навколишнє природне середовище, зумовленого розробкою родовищ та не проведенням рекультивації вироблених ділянок, передусім Полісся.

Економічними наслідками є збитки у лісовому та водному господарстві, деградація ґрунтів, втрата для держави значних обсягів бурштину-сирцю, що набагато перевищують обсяг законного видобування.

Питання врегулювання видобутку бурштину обумовлює необхідність внесення відповідних змін до Кодексу України про надра та Земельного кодексу України.

Онлайн-трансляція ранкового засідання парламенту доступна за посиланням.

 

Loading...
Loading...
Loading...