Новини » Суспільство 796 Читать эту новость на русском

Науковці знайшли ефективні ліки проти грипу

Захворювання на грип

Лікарі опублікували результати свого дослідження 23 жовтня у журналі Science Translational Medicine

Вакцинація вважається єдиним способом захисту від вірусів грипу. І коли вона не спрацьовує, залишається лише відпочивати, пити чай та пітніти, щоб одужати. Можливо, незабаром з’являться й ефективні ліки проти грипу.

Про це пише DW.

На грип щороку хворіє близько мільярда людей в усьому світі, підрахували у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ). У трьох-п’яти мільйонах випадків хвороба протікає з ускладненнями. За даними ВООЗ, від 290 до 650 тисяч осіб помирають від респіраторних захворювань.

Команда дослідників на чолі з науковцем-біомедиком Річардом Племпером (Richard Plemper) з Атланти провели успішні тестування антивірусних лікарських препаратів проти грипу. Щоправда, у межах експериментів із тваринами – тхорами – та у лабораторії на тканині дихальних шляхів людини.

Вчені з’ясували, що сполука EIDD-2801 блокує фермент під назвою РНК-полімераза, який відіграє важливу роль у швидкому розповсюдженні вірусів. У результаті виникають мутації у геномі віруса. Якщо виникає достатня мутація, геном стає неефективним, і вірус більше не може відтворюватися. Лікарі опублікували результати свого дослідження 23 жовтня у журналі Science Translational Medicine.

Нагадаємо, від початку епідемічного сезону щеплення від грипу зробили понад 90,7 тис. українців.

 

загрузка...
загрузка...
Loading...