Новини » Політика 136 Читать эту новость на русском

МЗС України висловило Росії протест через вирок фігурантам справи "Хізб ут-Тахрір"

МЗС України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Вирок кримчанам є політично вмотивованим

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест російській стороні у зв’язку із рішенням, яким було засуджено до різних термінів ув’язнення шістьох кримчан у "справі Хізб ут-Тахрір".

Про це йдеться у заяві МЗС.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест російській стороні у зв’язку з неправомірним рішенням Південного окружного військового суду РФ про засудження громадян України Мусліма Алієва, Інвера Бекірова, Еміра-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Рефата Алімова, Арсена Джеппарова за сфабрикованими звинуваченнями в участі у діяльності терористичної організації", – йдеться у заяві.

Там також зазначається, що на політичну вмотивованість рішення вказує той факт, що суд проігнорував відсутність доказової бази і підтримав запит сторони обвинувачення, засудивши М.Алієва до 19 років, І.Бекірова до 18 років, Е.-У.Куку та В.Сірука до 12 років, Р.Алімова до 8 років, А.Джеппарова до 7 років позбавлення волі.

"Це ганебне рішення вкотре підтвердило, що російське антитерористичне законодавство широко застосовується російською окупаційною адміністрацією для прикриття політичних репресій проти представників кримськотатарського народу", – наголосили в заяві.

МЗС також закликало міжнародну спільноту засудити це неправомірне рішення і посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на державу-агресора з метою припинення Росією порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму, звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України в РФ та відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах.

"Російська Федерація має у повному обсязі виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 року, "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)" від 19 грудня 2016 року, 19 грудня 2017 року та 22 грудня 2018 року, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації", – сказано в дипвідомстві.

Нагадаємо, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону відправив у колонію шістьох кримчан "за участь у діяльності ялтинського осередку організації "Хізб ут-Тахрір" і замах на захоплення влади в країні".

загрузка...
загрузка...
Loading...