Новини » Політика 115 Читать эту новость на русском

Міжнародний суд ООН розгляне по суті справу "Україна проти Росії" в 2020. Рішення - не раніше 2022

Міжнародний суд ООН. Фото: ZIK/EPA/REMKO DE WAAL

До грудня 2020 року РФ повинна подати великий обсяг документів до суду

Міжнародний суд ООН повинен розпочати розгляд по суті справи "Україна проти Росії" про порушення двох конвенцій в 2020 році.

Про це заявила заступник глави МЗС України Олена Зеркаль, повідомляє РБК-Україна.

За її словами, згідно з практикою Міжнародного суду ООН, до грудня 2020 року Російська Федерація повинна подати великий обсяг документів до суду.

"Після цього суд повинен надати нам право на вивчення реакції на ці документи. Як правило, це три-чотири місяці", – сказала вона.

Також вона додала, що рішення суду очікується не раніше 2022 року.

"Після нашої реакції дадуть якийсь термін для реакції Російської Федерації, і вже після цього буде призначено слухання. Дійсно, рішення очікується не раніше 2022 року, а можливо, і початку 2023 року", – підкреслила вона.

Також вона зазначила, що справа по суті буде слухатися в 2022 році, а точну дату визначить суд.

"Він повинен вивчити докази всіх справ, всі томи, і після цього вони, в принципі, виходять вже на слухання з розумінням того, що вони хочуть додатково почути від сторін, тобто, у них вже є якесь бачення, яким може бути рішення, і вже сторони під час усних слухань додають потрібну інформацію, або розкривають її ще додатково", – заявила вона.

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль повідомила, що Міжнародний суд ООН повністю відхилив усі заперечення Російської Федерації щодо юрисдикції у справі про застосування і тлумачення конвенцій про протидію расовій дискримінації та про боротьбу з фінансуванням терроризму.

 

Loading...
Loading...
Loading...