Новини » Політика 82 Читать эту новость на русском

Медведчук: Близько 2 млн га перебувають в оренді іноземних компаній

Віктор Медведчук

Медведчук зазначив, що право на землю спочатку повинні отримати всі громадяни України

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук назвав кількість українських земель, які перебувають в оренді у іноземців. Про це він розповів під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK.

На запитання, чому депутати пропонують спочатку проголосувати закон про землю у першому читанні, а потім вирішувати питання щодо референдуму, нардеп відповів:

"Такий порядок нам категорично і принципово не підходить, який запропонував президент Зеленський, тому що не можна голосувати за те, за що не можна голосувати. І питання не в тому, чи зможуть купувати іноземці землю, тому що при всіх законопроєктах, які не були б обмеження, все одно іноземці через різні, у тому числі й шляхи, що прописані у нашій правовій системі і законодавстві, зможуть це робити.

Я можу навести такий приклад, що на сьогодні близько 2 млн га перебувають в оренді іноземних компаній, які ведуть своє виробництво на сільськогосподарських землях, сільськогосподарського призначення. Близько 6 млн га перебувають у компаній, де бенефіціарами у тій чи іншій частині є теж іноземні компанії".

Медведчук наголосив, що за будь-якого підходу та обмеженнях стосовно іноземців будуть створюватися українські юридичні особи, які можуть отримати право на придбання землі, або фізичні особи – під якісь опції, або інші правові відносини, які дозволяє зробити наша правова система, щоб володіти землею.

За його словами, питання не в іноземцях, а у справедливості, яка гарантована Конституцією. Депутат зазначив, що право на землю спочатку повинні отримати всі громадяни України.

"Питання, пов’язані з продажем земель сільськогосподарського призначення, це позиція нашої фракції, нашої партії "Опозиційної платформи - За життя" – через загальноукраїнський референдум, тому що цього вимагають 74% громадян нашої країни. Тільки через референдум, і не після так званого прийняття у першому читанні закону про продаж землі для того, щоб відзвітувати перед Вашингтоном, перед МВФ, перед Соросом, а тільки через референдум – і після референдуму вирішувати будь-які інші питання, якщо на цьому референдумі буде отримана позитивна відповідь", – додав Медведчук.

Раніше Медведчук заявив, що зменшення вартості газу є найбільш актуальним питанням для українців.

Loading...
Loading...
Loading...