Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Коболєв розповів, що буде робити Україна, якщо "Газпром" не підпише новий контракт

Андрій Коболєв. Фото EPA-EFE

Великі запаси газу в українських і європейських підземках максимально перешкоджають реалізації шантажу Росії

З великою вірогідністю "Газпром" через політичні мотиви не підпише новий транзитний контракт з Україною. І буде пробувати шантажувати як нас, так і європейських споживачів.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

За його словами, великі запаси в українських і європейських підземках максимально перешкоджають реалізації такого шантажу.

Зокрема, завдяки успішному випуску єврооблігацій "Нафтогаз" винайшов додаткові кошти і створив значні запаси газу у ПСГ. 21,7 млрд куб м. – це рекордно високий рівень за останні роки. Європа також підготувалась до можливих креативних ходів росіян і закачала до своїх сховищ рекордно високий рівень газу за багато років – 100 млрд куб. м

Андрій Коболєв не може спрогнозувати, скільки часу "Газпром" буде готовий втрачати частку європейського ринку і наражатися на штрафи від своїх клієнтів у Західній Європі.

За його словами, останнього разу, коли "Газпром" робив таку спробу – зимою 2014-2015 років, – втратив понад 5 млрд доларів, за підрахунками російських аналітиків. Рішення про укладання чи не укладання угоди там приймає особа в Кремлі, і на які збитки він ладен піти, питання до нього.

"Ми ж будемо забезпечувати українських споживачів з ресурсів у сховищах, за необхідності можемо імпортувати ще за контрактами з гарантованою поставкою. І будемо продовжувати стягнення майже 3 млрд доларів за завершеним арбітражем і битися ще за 12 млрд у поточному арбітражі. Як свідчить практика, це дуже дієвий інструмент забезпечення інтересів України", – зазначив голова правління "Нафтогазу".

Нагадаємо, голова правління "Газпрому" Олексій Міллер назвав дві головні умови для укладення нового контракту по транзиту газу з Україною. Зокрема, "Газпром" вимагає від України відмовитися від судових позовів і поновити закупівлю російського газу.

Loading...