Новини » Політика 662 Читать эту новость на русском

Іноземці можуть скуповувати українську землю, щоб вирощувати агрокультури, заборонені у їхніх країнах, – Погребинський

ZIK

Є десятки різних міні-варіантів, як обійти норму про продаж землі лише громадянам України

Ідея про запуск ринку землі проштовхується нинішньою владою, насамперед, бо це вигідно певним колам поза межами України. Іноземці можуть скуповувати наші паї для того, щоб вирощувати на них агрокультури, заборонені у їхніх країнах.

Таку думку в ефірі проєкту "Деталі дня" на телеканалі ZIK висловив директор Київського центру політичних досліджень Михайло Погребинський.

Він зазначив: згідно його джерел, у "Слузі народу" немає певності, що вистачить голосів для запуску ринку землі. Однак президентська фракція працює над вирішенням цього питання.

"Вони почали роботу, думаю, вже завтра-післязавтра зберуть ці голоси і таки проголосують, попри те, що дві третини громадян, опитаних різними центрами, не підтримують ідею запуску ринку землі", – зазначив Погребинський.

Він підкреслив: президент Зеленський взяв на себе відповідальність, розповідаючи "різні байки" про всенародний референдум. До того ж, за його словами, юристи розповідають: є десятки різних міні-варіантів, як обійти норму про продаж землі лише громадянам України.

"Сама ідея запустити ринок землі, власне, з’явилась і проштовхується нинішньою владою просто тому що це вигідно певним колам, насамперед, поза межами України. Ми знаємо, що запуск ринку землі – одна з умов МВФ. Ми надзвичайно сильно залежимо від того, чи отримаємо транш. Інакше постанемо перед небезпекою банкрутства української фінансової системи", – підкреслив експерт.

Водночас, розмірковуючи над тим, з якою метою іноземці можуть скуповувати українську землю, він зазначив: у деяких країнах заборонено вирощувати певні культури через різні причини.

"Натомість тут таких запобіжників немає – і будуть вирощувати. Нічого зробити з цим не зможемо", –  підкреслив Михайло Погребинський.

Як повідомляли, президент України Володимир Зеленський у відеозверненні, опублікованому на сторінці у Facebook, заявив, що питання продажу землі іноземцям в країні будуть вирішуватися на всенародному референдумі.

Додамо, у понеділок, 11 листопада, учасники акцій протесту проти земельної реформи перекрили головні автомагістралі країни.

Напередодні голова фракції "Слуги народу" Давид Арахамія повідомив, що з порядку денного на вівторок, 12 листопада, забрали законопроект про зняття заборони на продаж сільськогосподарських земель.

Нагадаємо, зранку 12 листопада під стінами Верховної Ради України фермери зібралися на акцію проти продажу сільськогосподарських земель.

Співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович із трибуни ВРУ закликав об’єднатися навколо захисту української землі.

 

загрузка...
загрузка...
Loading...