Новини » Економіка 4084 Читать эту новость на русском

Будуть арешти квартир: Кого в Україні покарають за борги по комуналці

Квитанції за комунальні послуги. Фото: vybor.news

Суд може покарати злісних неплатників санкціями: від заборони виїзду за кордон до арешту майна

Українцям за борги по комунальних послугах загрожують судові розгляди, за підсумками яких найбільш злісних неплатників чекають санкції, аж до арешту нерухомого майна, пише РБК.

Як розповіли в мерії Києва, у разі позитивного рішення представників Феміди відбувається стягнення боргу в примусовому порядку і назвали "критичну" суму боргу.

Зокрема, спочатку йдеться про списання коштів з рахунків боржника без його згоди.

Якщо заощаджень та цінностей не достатньо, щоб покрити накопичену заборгованість, стягнення невідкладно направляється на майно - за умови перевищення суми боргу 83 460 гривень.

Також передбачено обмеження у праві виїзду за межі України.

До речі, 1921 гривню судових витрат також сплачує боржник. Крім суми основного боргу, на кожну послугу нараховуються 3% річних та втрат від інфляційних процесів за весь період прострочення боргу.

"Тому ми наполегливо рекомендуємо громадянам не накопичувати борг, звертатися в "Центр комунального сервісу", якщо виникають питання щодо нарахувань", - закликав гендиректор ЦКС Андрій Щербина на пресбрифінгу на тему: "Методи боротьби з боржниками, які відмовляються платити за спожиті комунальні послуги".

Взагалі в столичній мерії мають намір масово подавати в суди на "злісних" неплатників, які свідомо накопичують заборгованість за комуналку. У свою чергу постачальники послуг "відрізають" таким боржникам електрику та відключають каналізацію (закон забороняє позбавляти людей холодної води).

Близько 5% споживачів в Києві (це 50 тисяч особових рахунків) мають значну заборгованість за всіма видами ЖКП, розповів Щербина. У деяких випадках мова йде про сотні тисяч гривень, а люди відмовляються укладати договір реструктуризації суми боргу.

Практика показала, що найсумліннішими платниками є пенсіонери і пільговики. Разом з тим, приблизно 5% споживачів не розраховуються за спожите взагалі й на них припадає 60% суми заборгованості киян.

Щербина додав, що якщо громадянин не реагує на повідомлення, заклики оплатити спожиті послуги, свідомо накопичує борги, не звертається за допомогою, то справу можуть передати до суду, за рішенням якого на боржника накладають санкції: від заборони виїзду за кордон до арешту рухомого та нерухомого майна

Додамо, що підставою для арешту житла боржника, за словами юристів, є сума заборгованості від 83,5 тисяч гривень (що відповідає 20 "мінімалкам").

З 1 травня в Україні почали нараховувати пеню за борги по оплаті за житлово-комунальні послуги. Розмір суми штрафу не може бути вище 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.

Як вже повідомлялося, щоб погасити борги, Україні доведеться продати всю землю.

Loading...
Loading...
Loading...