Новини » Політика 192 Читать эту новость на русском

Арахамія: Нехай краще буде вплив всередині "Слуги народу", але це наші люди і ми домовимось

LIGA.net
LIGA.net

Інформаційне агентство

Арахамія: Нехай краще буде вплив всередині "Слуги народу", але це наші люди і ми домовимось
Лига

Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія пояснив, як партія дає раду внутрішнім конфліктам і який вплив на політсилу чинять олігархи.

Про це він розповів в інтерв'ю LIGA.net.

Про нормандський формат

Залишилося кілька днів до фіналізації розведення сил на Донбасі. До 20 грудня зустріч повинна відбутися.

Російська сторона всіляко намагається піти від зустрічі в нормандському форматі, але президент Зеленський регулярно спілкується з Ангелою Меркель та Еммануелем Макроном, нагадуючи, що взяті на себе зобов'язання виконує. Росія навіть намагалася включити в переговорний процес по Донбасу газові питання, що Україна розцінює як маніпуляцію.

Якщо нормандська зустріч не відбудеться в цьому році, всі дізнаються, через кого: "Якщо не нормандський формат, то давайте розширимо і покличемо Британію та США".

Законопроект по Донбасу

Будь-який законопроект подібного роду з'явиться тільки після того, як з'являться нові концепції і рамки, тобто після нормандського формату.

Що стосується настроїв жителів окупованих територій, то для того, щоб виграти уми, треба на них впливати. Треба робити телеканали та сайти, а зміна менталітету – справа не швидка.

Якщо ставити стіну і де-факто визнавати втрату територій - цього не пробачать ніколи.

Про зміну голови партії "Слуга народу"

Питання про зміну голови партії постало відразу ж після того, як Дмитро Разумков став спікером парламенту. А Корнієнко якраз займався партією і був другим за активністю, якщо не першим. Тому не було навіть сенсу розглядати альтернативних кандидатів. 

Про вплив Коломойського

"Хай краще буде десять груп впливу всередині, ще сотня конфліктів, але це наші люди і ми з ними домовимося значно швидше"

Питання про виключення людей з фракції постійно витає в повітрі. Але є програма економічного зростання, де потрібно приймати сотню законів. І в кінці стикаємося з простими речами. Якщо не вистачить навіть п'яти голосів, щоб прийняти закон власними силами, доведеться вступати в договорняки з іншими політсилами. "Спроби обговорювати умови цих договорняків приводять мене до думки, що краще у нас буде ще десять груп впливу всередині, ще сотня конфліктів, але це наші люди і ми з ними домовимося значно швидше. І не будемо віддавати їм ніяких посад і підприємств".

Про Дубінського

"У Дубінського багато енергії, тепер, коли він вступив у партію - вона розподілиться. Буде менше проблем всередині фракції".

Дубінський – це один член партії. Зайшли з ним ще чотири члени. У партії всього під тисячу членів. Нехай наводить порядок. Він же повинен розуміти, що таке голоси.

Про інцидент з Яременком

Інцидент з Яременком - це наслідки турборежиму. Тому що люди фактично живуть в парламенті, і особистого життя у них нема.

Володимир Зеленський сильно розлютився, дізнавшись про цю історію. На початку він був сильно радикально налаштований аж до складення мандата. Але це питання етичного характеру. До того ж Яременко об'єктивно сильний дипломат. Більше людей обурило не листування, а його подальша реакція.

Його замінять на посаді голови комітету. У шорт-листі є три-чотири людини, яких розглядають: Єлизавета Ясько, Святослав Юраш, Марина Бардіна, Микита Потураєв, Марія Мезенцева. Коли люди представлять свої програми, фракція визначиться.

Про ринок землі

"Ринок землі - буде. Ми обіцяли. Але з голосами важко".

Це обіцянка електорату. З голосами дійсно важко. Доводиться пояснювати і показувати, що ринок землі повинен бути.

Про кнопкодавство

Депутати перший раз кнопкодавили по дурості. Хотіли спробувати, що це таке. Зараз депутат може по дурості натиснути і просто заплатити штраф. Тому що він знає, що його не позбавлять мандата. Більшість депутатів – дуже скромні з точки зору свого капіталу. Для них заплатити 50 000 - 60 000 штрафу – чималі гроші.

Про митницю

Перед Максимом Нефьодовим як главою митниці стоїть важке завдання. Там силовики, вони звикли розуміти мову сили, а Нефьодов хоче обіграти їх шляхом електронізації, автоматизації і правил. І тут ймовірність 50 на 50, що це вийде. Силовики люблять, щоб прийшла сильна рука.

Про очільника ОП

В Андрія Богдана зазвичай одна позиція: чому все так повільно? Він хоче, щоб все було набагато швидше. Багато людей просто сприймали його як адвоката Коломойського і це збивало їм приціл. Якби не було Богдана, то дуже багато процесів узагалі ніяк би не рухалися.

Конфлікти з ним виникають, тому що він не любить жодних компромісів і з кимось домовлятися. Тому і наживає швидко собі недругів.

Юрій Смирнов, Петро Шуклінов

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...