Новини » Світ 650 Читать эту новость на русском

США оцінюють нові загрози Росії і Китаю в космосі

США оцінюють нові загрози Росії і Китаю в космосі
ruposters

Сполучені Штати уважно стежать за Китаєм і Росією, зокрема, у сфері їх космічних військових досягнень, таких як розробка нового озброєння і здатністю завдавати ударів по супутниках. 

Про це пише Bloomberg.

Розвідувальне співтовариство США проводить нову оцінку можливостей Росії і Китаю вести бойові дії в космосі, оскільки представники військового командування висловлюють заклопотаність у зв'язку з досягненнями цих супротивників в області постановки перешкод супутникам на орбіті, нанесення по них ударів і їх знищення.

Генерал ВПС США Джон Гайтен (John Hyten) до того, як залишити свій попередній пост глави Стратегічного командування збройних сил США, доручив національній розвідці провести оцінку, і вона "в даний час проводиться силами розвідувального співтовариства", - сказала офіційний представник ВПС США підполковник Христина Хоггатт (Christina Hoggatt). Тепер Гайтен є військовим офіцером № 2 США.

Нове командування Космічних сил США буде використовувати підготовлену розвідкою оновлену оцінку "поряд з поточними операціями і важливою інформацією, представленої нашими зарубіжними, цивільними і комерційними партнерами, щоб визначити і ввести в перспективі "вимоги до навчання та матеріально-технічного забезпечення", сказав Хоггатт.

Існуючі і потенційні загрози космічних воєн крім іншого використовувалися для обґрунтування створення космічного командування, нового Агентства космічних розробок і, можливо, шостого роду військ, які будуть називатися космічними силами.

Підставою для цих побоювань стане щорічна доповідь, яку опублікує 14 листопада уповноважена Конгресом США Комісія з аналізу економіки і безпеки Китаю і США (U. S.-China Economic and Security Review Commission).

Комісія з аналізу економіки і безпеки Китаю

Автори доповіді зробили висновок, згідно якого Китай "вважає космос основним слабким місцем США в військовії та економічній сферах. Він розробив цілий ряд озброєнь   систем прямого виводу на орбіту, кібернетичних, електромагнітних і орбітальних систем для ураження цілей в космічному просторі, здатних вражати космічні об'єкти США майже всіх класів".

"Цілком можливо, що Сполученим Штатам буде важко утримати Пекін від використання цієї зброї, оскільки Китай вважає, що США уразливіші в космосі", йдеться в попередньо розісланому тексті доповіді. Як сповіщає доповідь комісії, якій спеціально доручено доповідати про економічні та військові загрози, що виходять від Китаю, після проведених у 2007 році випробувань, про які багато писали, Китай не збив жодного супутника. Однак "він продовжує майже щорічно проводити випробування систем кінетичних уражень цілей в космічному просторі, замасковиних під випробування перехоплення балістичних ракет.

Свідченням цих побоювань є те, що Пентагон, за даними Дослідницької служби Конгресу США, попросив збільшити витрати на забезпечення національної безпеки в космос поточний 2020 фінансовий рік на 14,1 мільярда доларів, що приблизно на 14% більше, ніж у 2019 фінансовому році.

За даними генерального інспектора Пентагону, Сполученим Штатам належать 870 з наявних у світі 1880 розвідувальних, супутників, супутників зв'язку, навігаційних і наукових супутників.

Оцінки, що проводяться національною розвідувальною службою, як правило, оновлюються кожні два-три роки. Результати оцінки будуть включені в наступну відкриту для загального доступу доповідь розвідувального співтовариства "Оцінка загрози міжнародній безпеці" ("Worldwide Threat Assessment").

Речник Апарату директора Національної розвідки Моніка Таллос (Monica Tullos) написала в електронному листі, що "згідно з нашою звичайною практикою публікації доповідей, відкрите обговорення доповідей, що готуються до публікації або попередніх, з оцінками розвідувального співтовариства не дозволяється. Це обмеження стосується тематики доповідей".

Виступаючи в минулого місяця на конференції, голова департаменту з космічної політики Міністерства оборони США Стів Китай (Steve Kitay) заявив, що "загрози дійсно як ніколи високі і їх стає більше".

Нове командування Космічних сил "щодня взаємодіє" із спецслужбами, і в них є представники всередині організації, сказала речник ВПС Хоггатт. "Ми регулярно співпрацюємо і погоджуємо питання, що стосуються загроз в космосі, включаючи загрози з боку Китаю/Росії".

"Ми добре розуміємо" космічну стратегію Китаю, заявив в вересні на заході Асоціації ВВС глава командування Космічних сил США генерал Джон Реймонд (John Raymond). "Ми розуміємо їх можливості", і "цілком спокійно сприймаємо те, що вони розробляють зброю спрямованої енергії і, ймовірно, створюють бойові лазери, щоб „засліпити" наші супутники", — сказав Раймонд. Вони також розробляють досить потужні "орбітальні" системи, які досить складні" і можуть мати подвійне призначення, сказав він.

Контроль над озброєннями

Аналітики контролю над озброєннями, що стежать за питаннями створення противокосмічного потенціалу, не заперечують військових проблем США, але звинувачують їх у нездатності домогтися введення міжнародних обмежень на космічну зброю.

"Створення противоспутниковых технологій, крім іншого, таких як прямого попадання ракети з прямим виведенням на орбіту цілі, безумовно, знаходиться в межах технічних можливостей Росії і Китаю", "як і забезпечення можливості наблизитися до іншого супутника для його ремонту або поразки", написала в електронному листі Лаура Грего (Laura Grego) з Союзу зацікавлених науковців (Union of Concerned Scientists). "США попереду" за цим можливостям, але Росія і Китай їх наздоженуть, якщо захочуть".

"Проблема полягає в тому, що щодо військового використання космосу не вживається ніяких дій по стримуванню цього суперництва, немає ніяких політичних або юридичних угод, що обмежують розгортання противоспутникової зброї або офіційно встановлюють норми поведінки",   зазначила вона.

Аналітик Фонду "Безпечний світ" Вікторія Семсон (Victoria Samson) також вважає, можливості Росії і Китаю "реальними і потенційними загрозами", але, за її словами, "актуальність і навмисна ворожість конкретно проти США перебільшені, і, незважаючи на твердження деяких, США не сидять склавши руки".

Дослідження та розробки в області противокосмічного потенціалу Росія і Китай "проводять не у вакуумі: майже все, що вони розробляють, розробляють і США", або "вже розробили", сказала вона.

Переклад ИноСМИ.

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...