Новини » Політика Читать эту новость на русском

Зеленський використовує СБУ для тиску на "Опозиційну платформу - За життя"

Володимир Шамін
Володимир Шамін

Політтехнолог

Віктор Медведчук

Президент України Володимир Зеленський доручив СБУ не тільки стежити за Віктором Медведчуком і його дружиною, але й усіма можливими фінансистами партії, використовуючи при цьому радикальні організації.

Пам'ятаєте, як влітку Зеленський в інтерв'ю Стасу Боклану погрожував відкрити "гучну історію, яка погано закінчиться"? Йшлося про партію "Опозиційна платформа - За життя".

Зеленський стверджував, що у нього є інформація про обсяги та маршрути грошей на фінансування опозиційної партії. Минуло вже два місяці, але щось не чути від президента ніяких зрушень у цьому питанні. Немає ні доказів, ні розслідувань, ні навіть нових заяв.

Насправді Зеленський в інтерв'ю блефував. Ніхто не розслідував фінансування ОПЗЖ. І тільки зараз, коли рейтинг влади стрімко полетів униз, у Зеленського згадали цю історію з нібито російськими грошима Медведчука. 
 
Як повідомляють мої джерела в СБУ, з Офісу президента прилетіла задачка – терміново "знайти" або, іншими словами, сфабрикувати російський слід у фінансуванні ОПЗЖ. Імовірно, щоб потім публічно дискредитувати настирливу опозицію.
 
сбу

 
сбу

 
СБУшникам доручили стежити за Віктором Медведчуком, його дружиною Оксаною Марченко, партійною верхівкою, а також особами, яких у службовій записці самі силовики називають можливими фінансистами партії. Тобто в СБУ знають про те, хто фінансує партію, але за вказівкою Зеленського будуть "шукати" російські гроші. А щоб все це було весело, ручним націоналістичним угрупованням доручено проводити акції протесту проти діяльності в Україні ОПЗЖ. Чекайте, скоро всілякі "протестувальники", які годуються з рук СБУ, будуть влаштовувати провокації і яскраві постановки проти "агентів Кремля". 
 
А знаєте, хто буде виконувати цю заказуху? Легендарний департамент "К", який нова влада обіцяла ліквідувати як такий, що бореться не зі злочинцями, а з політичними конкурентами, але потім вирішила зберегти… щоб боротися зі своїми конкурентами. Всі схеми залишилися, змінилися тільки їх вигодонабувачі. 
 
Виходить, що у Зеленського зараз немає абсолютно нічого на Медведчука і ОПЗЖ, нема чим крити ту критику, яка йде з боку опозиції у відповідь на дії Зе-команди. Тому Офіс президента йде ва-банк: без санкції суду, тобто абсолютно незаконно силовики встановлюють стеження за народними депутатами від ОПЗЖ і навіть за родиною Медведчука, а фінмоніторинг повинен доповісти нагору про фінансові операції Медведчука. 
 
У свій час Петро Порошенко точно так само розбирався зі своїми політичними опонентами: нацьковував департамент "К", шив справи, які потім в ручних судах легко проходили з вигідними для влади рішеннями. Ось і Зеленський за півроку опанував цю техніку. А коли з нового року буде знята недоторканність з народних депутатів, у силовиків будуть розв'язані руки.
 
Демократія!
 
Володимир Шамін для Korrespondent.net.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...