Новини » Політика 262 Читать эту новость на русском

Зеленський хоче реформувати розвідку: З'явився відповідний законопроєкт

Президент України Володимир Зеленський Офіс Президента

Документом передбачено контроль за діяльністю розвідувальних органів, який покладено на парламент, рахункову палату та президента України

Президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №2412 про розвідку. Про це йдеться на сайті парламенту.

"Зміна умов безпекового середовища, нагальна вимога посилення захисту державного суверенітету, територіальної цілісності і демократичного конституційного ладу та інших життєво важливих національних інтересів України від реальних і потенційних загроз зумовлює необхідність удосконалення та оновлення правових основ діяльності розвідувальних органів України. Законопроект розроблено у рахуванням досвіду правового регулювання діяльності розвідувальних органів держав – членів ЄС та держав – членів НАТО", - зазначається у пояснювальній записці.

Відтак законопроєктом унормовується діяльність  розвідувального співтовариства, що включає в себе розвідувальні органи та розмежовується їхні повноваження та сфери відповідальності, що дозволить уникнути дублювання функцій цих органів та СБУ під час розвідувальної діяльності.

Окрім цього, законопроєктом передбачений контроль за діяльністю розвідувальних органів, який покладений на парламент, рахункову палату та президента України.

Також, закон підвищить соціальний та правовий захист співробітників розвідувальних органів.

Голова держави очікує, що ухвалення закону дозволить створити ефективну систему розвідки, яка відповідатиме характеру й масштабам актуальних загроз національній безпеці України, своєчасно виявлятиме, попереджатиме і нейтралізовуватиме такі загрози, буде здатною здобувати і забезпечувати споживачів якісною розвідувальною інформацією, у тому числі про плани й наміри іноземних держав, груп, організацій, осіб щодо проведення розвідувальної, розвідувально-підривної та диверсійної діяльності проти України, інспірування сепаратизму й тероризму.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський підписав указ "Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави", у цьому ж указі йдеться про стандарти в ЗМІ.

Loading...
Loading...
Loading...