Новини » Економіка 289 Читать эту новость на русском

Законопроєкт про легалізацію грального бізнесу веде до захоплення ринку лотерей росіянами

Казино. EPA-EFE

Законопроєкт не має нічого спільного з озвученим бажанням Зеленського навести порядок в гральній сфері

Підготовлений урядом проєкт закону "Про державне регулювання діяльності у сфері організації і проведення азартних ігор" (№2285) в тому вигляді, в якому він був представлений на засіданні профільного комітету Верховної Ради, приймати не можна, – вважає експерт Українського аналітичного центру Борис Кушнірук. Про це пишуть Економічні новини.

На думку експерта, законопроєкт написаний під конкретних гравців і не має нічого спільного з озвученим бажанням Володимира Зеленського навести порядок в гральній сфері. "Залишати законопроєкт в такому вигляді – означає законсервувати існуючу систему, надавши їй видимість легальної, і при цьому встановити монополію російських і українських букмекерів", – каже Кушнірук.

Ексуповноважена Антимонопольного комітету Агія Загребельська також вважає, що підготовлений законопроєкт далекий від вирішення заявленої мети.

Російські гравці згадуються невипадково. У схемі лобіювання згаданого законопроєкту, опублікованій в Економічних новинах, простежується ланцюжок структур, так чи інакше пов’язаних з Росією і навіть з окупованими територіями України.

з відкритих джерел

Серед основних лобістів видання називає:

- Букмекерську компанію "Парі-Матч". Заборонена в Україні з 2009 року. Штаб-квартира залишається у Києві, основний бізнес веде в Росії і країнах СНД. У 2018 році СБУ звинуватила "Парі-Матч" у фінансуванні тероризму за операції з окупованими територіями.

- Букмекерську компанію "Фаворит". Також з 2009 року знаходиться під забороною. Незважаючи на заборону, розвинула в Україні масштабну мережу з п’яти тисяч підпільних ігрових залів. У 2016 році, в результаті спецоперації силовиків, мережа була ліквідована. Продовжує вести бізнес в Росії, а також в ОРДЛО.

Офіційним лобістом Економічні новини називають Бориса Баума, представника російського злочинного угруповання "Лужниківські". Саме Борис Баум представляв у парламенті текст законопроекту, називаючи себе при цьому представником Володимира Зеленського.

Раніше вже повідомлялося, що з української сторони лобістом і офіційним речником цього проекту є Давид Арахамія, голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді. Йому приписують тісні зв’язки з букмекерської компанією "Парі-Матч".

загрузка...
загрузка...
Loading...