Новини » Політика 99 Читать эту новость на русском

Україна та РФ дистанційно підпишуть документи про вилов риби в Азовському морі

Без відповідного протоколу Україна не зможе законно здійснювати промисловий вилов риби

Риба

Засідання Українсько-Російської комісії з питань рибальства щодо розподілу квот на вилов риби в Азовському морі відбудеться онлайн 13 листопада 2019 року, а відповідний протокол буде підписано дистанційно. Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики та захисту довкілля України.

Згідно з повідомленням, такий формат переговорів відбуватиметься вперше за часи незалежності.

"Якщо протокол з розподілу лімітів вилову риби в Азовському морі на наступний рік не підписати, Україна не зможе законно здійснювати промисловий вилов риби. До того ж, не маючи силової переваги у Азовському морі, в України може залишитися для вилову риби лише прибережна частина, тому просимо громадськість підтримати такі вимушені переговори в інтересах України та наших рибалок, які працюють в акваторії Азовського моря", - зазначили в міністерства.

Також у відомстві наголосили, що від цих перемовин залежить доля 90 підприємств, що здійснюють промисловий вилов та переробку риби, і де працює 4 тис. рибалок та експлуатується понад 800 плавзасобів.

Ще одним вирішальним фактором є те, що без відповідних документів силові структури Росії матимуть можливість посилити тиск на українських рибалок і право затримувати наші судна, а РФ зможе звинуватити Україну у недотриманні норм міжнародного законодавства.

Як зазначається, статус Азовського моря визначається декількома міжнародними договорами - Конвенцією Організації Об’єднаних Націй з морського права 1982 року та Договором між Україною та Росією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки 2003 року.

Нагадаємо, у лютому 2019 року Державне агентство рибного господарства України підписало з відповідним відомством Росії протокол про поділ квот вилову риби в Азовському морі.

загрузка...
загрузка...
Loading...