Новини » Львів Читать эту новость на русском

У Львові в Домі Франка відкриють виставку живописних полотен Теодозія Салія

В Домі Франка у Львові відкриють виставку Теодозія Салія

Автор творчо переосмислює образи з відомих поем Івана Франка

У п’ятницю, 15 листопада, у Домі Франка, відкривається виставка живописних полотен Теодозія Салія "Читаючи Франка".

Про це повідомли у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Полотна створені упродовж 2017–2019 років, в них автор творчо переосмислює образи з відомих поем Івана Франка, зокрема "Іван Вишенський", "Мойсей", "Похорон", поезію зі збірки "Зівʼяле листя" та інші.

Глибинна філософська сутність Франкових поем, його інтимна та пейзажна лірика в інтерпретації Теодозія Салія відобразилася у візуальному ряді картин – яскравих, побудованих на смислових і зорових контрастних, сповнених символізму. Своїми роботами автор демонструє, що Франкові думки і переживання, які він концептуально переосмислив, є близькими і зрозумілими нашим сучасникам.

Відкриття виставки о 16:00.

Довідка.

Теодозій Салій народився 27 вересня 1943 року в м. Жидачеві Львівської області. У 1965 році закінчив Львівське училище прикладного та декоративного мистецтва (нині коледж ім. І. Труша), а в 1974 році – Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (сьогодні Львівська національна академія мистецтв).

Доцент кафедри графічного дизайну цієї академії. Заслужений діяч мистецтв України.

Учителі з фаху – Данило Довбошинський, Теофіл Максисько, Вітольд Манастирський, Мирон Вендзилович, Михайло Курилич, Мирон Яців, Володимир Патик.

Працює в галузі станкового живопису і графіки. Член Національної спілки художників України.

Loading...