Новини » Політика Читать эту новость на русском

Соколовська про стандарти Зеленського для ЗМІ: Янукович не знав, що так можна

ZIK

Владі не треба "лізти" у роботу ЗМІ. Їй потрібно просто працювати чесно на користь держави, бути прозорою і дати журналістам висвітлювати ситуацію, не перешкоджаючи їхній діяльності. Натомість зараз бачимо пряму загрозу кримінальної відповідальності для медійників.

Ініціатива Володимира Зеленського про "положення щодо вимог та стандартів новин" разом із законопроєктом про колаборантів, який намагаються проштовхнути депутати від "Слуги народу", може призвести до того, що журналісти потраплятимутьпід кримінальну відповідальність, тільки-но виступлять проти влади.

Таку думку в ефірі проєкту "Чудова четвірка" на ZIK висловила політологиня, журналістка Яніна Соколовська.

Вона пожартувала: найбільше від ідеї Володимира Зеленського про впровадження стандартів для медіа страждає Віктор Янукович, бо "не знав, що так можна".

"Усі здивовані. Ті 73 карколомні відсотки, які голосували за Зеленського, очікували доброго, лояльного, демократичного президента, на велосипеді і відкритого для преси. Натомість маємо людину, яка намагається стати диктатором і користується тим, що 73% українців так наївно віддали за нього свої голоси", – підкреслила Соколовська.

Вона переконана: ситуація є дуже загрозливою для журналістів.

"Вкупі із законом про колаборантів, який намагаються проштовхнути також люди від "Слуги народу", це призведе до того що журналісти підпадатимуть під кримінальну відповідальність у той самий момент, коли виступлять проти влади. Хоча, взагалі-то, у журналістів така місія – бути опозиційними до влади, щоб та не дрімала і працювала професійно", – наголосила експертка.

"Для влади тут є одна рекомендація щодо співпраці із ЗМІ: владі не треба лізти, їй потрібно просто працювати чесно на користь держави, бути прозорою і дати журналістам висвітлювати ситуацію, не перешкоджати нашій діяльності. До цього часу ми бачили перешкоджання діяльності, а зараз бачимо пряму загрозу кримінальної відповідальності. Це навіть гірше, ніж перешкоджання", – наголосила Соколовська.

Вона зазначила: свого часу журналістам було дуже важко працювати за часів Кучми. Потім це вилилось у вбивство Георгія Гонгадзе, який "не подобався" тодішньому президентові.

"Що буде зараз мені навіть важко уявити. Україна вже входить у п’ятірку держав, в яких журналістам працювати найнебезпечніше, бо вони туди їдуть найчастіше і найчастіше стають фігурантами кримінальних справ. Але зараз – ситуація на фоні війни ще й погіршується такими недолугими намаганнями влади загнати журналістів в своє коло", – підкреслила Яніна Соколовська.

Як повідомлялось, президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до кінця 2019 року розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо врегулювання діяльності медіа в Україні, де передбачити, зокрема, "положення щодо вимог та стандартів новин".

6 листопада Володимир Зеленський створив Раду з питань свободи слова та захисту журналістів, яка збирається вирішувати, хто є журналістом, а хто ні.

Loading...