live
Новини » Політика 70 Читать эту новость на русском

Проєкт бюджету переписаний з попередніх п'яти років, - Бойко

За його словами, такий проєкт тільки поглиблює бідність людей

Юрій Бойко
загрузка...
загрузка...

Проєкт бюджету 2020 року практично повністю списаний із п'яти попередніх, лише із невеликими "косметичними" правками. Про це заявив народний депутат України, співгололова партії "Опозиційна платформа – За життя" Юрій Бойко під час засідання погоджувальної ради депутатських фракцій, передає телеканал ZIK.

"Проєкт бюджету, який розглядатиметься в п’ятницю, я вважаю, що практично повністю переписаний з бюджетів попередніх п’яти років за виключенням деяких косметичних рис. Але те, що правляча партія прийшла до влади із намаганням відвести людей від бідності, я побачив цей проєкт бюджету то там бідність тільки поглиблюється", - зазначив він.

За словами Бойка, в проєкті є дуже багато недоліків, одним із найбільших є ситуація із тарифами, що призводить до енергетичної залежності та бідності населення: "Ми надали 221 правку, вважаємо, що там є багато проблем, але наведу лише один факт, який показує, наскільки неправильно зроблений цей проєкт бюджету. Всі партії анонсували припинення тарифного геноциду, всі йшли на вибори з тим, щоб відвести людей від енергетичної бідності, коли люди відмовлялись від благ цивілізації і переходили на опалення дровами взимку своїх хат".

Окрім цього, нардеп пояснив, яким чином країна протягом років сидить на голці субсидій: "Так от, протягом попередніх п'яти років у нас країна сиділа на голці субсидій. Там було, що сім’я сплачує 15% за комунальні послуги, а далі – вони покриваються субсидіями. Наприклад, сім’я, яка має дохід у 10 тис. грн, перед цим сплачувала 1,5 тис. грн, а середня вартість опалення квартири – 2,5 тис.. Тобто, вони мали субсидій тисячу гривень. Згідно ухваленої нещодавно постанови уряду, сім’я сплачуватиме вже 20% комунальних послуг. Тобто, вони вже сплачуватимуть 2 тис. грн тепер зрозуміло, чому в бюджеті закладається менше субсидій – по-моєму, 48 мдрд, при тому, що минулого року спожито майже 70".

"Це лише один приклад того, як завуальовано поглиблюється енергетична бідність людей і тарифний геноцид продовжується. Таких прикладів багато, тому наша пропозиція переглянути цей бюджет і створити його дійсно для людей, а не антисоціальним, яким він зараз є, і яким пропонується внести його в парламент", - наголосив Юрій Бойко.

Нагадаємо, спікер парламенту Дмитро Разумков під час засідання погоджувальної ради заявив, що Верховна Рада має намір розглянути проєкт закону №2000 про державний бюджет України на 2020 рік у четвер.

Loading...
Loading...
Loading...