Новини » Політика Читать эту новость на русском

Перцевим газом по журналістах: Зеленський має відреагувати на події у суді

ZIK.UA

Кореспондентка телеканалу ZIK Алла Жизневська, яка постраждала у сутичках в Шостому апеляційному суді Києва, сподівається, що президент Володимир Зеленський відреагує на таке безпрецедентне свавілля правоохоронних органів та грубе втручання в роботу журналістів.

Сьогодні під час розгляду справи ПЦУ проти Філарета Нацгвардія застосувала сльозогінний газ проти активістів, постраждала журналістка ZIKу.

На засіданні Шостого апеляційного суду у справі про закриття УПЦ КП журналістів відразу намагались не пропустити до зали, вигадуючи надумані причини. Потім – нацгвардійці просто застосували грубу силу. Замість того, щоб захищати медійників, враховуючи небезпечні аспекти їх роботи, правоохоронці піддали їх небезпеці. До того ж, це грубі утиски свободи слова та перешкоджання діяльності вільних медіа. Гарант держави мав би відреагувати на такі порушення.

Відразу, коли ЗМІ прийшли на засідання суду у справі УПЦ КП, їх намагались не пропустити, вигадуючи надумані причини – нібито, вони спізнились, хоча й це було неправдою. До того ж, жоден із представників суду не йшов на діалог із медіа, така поведінка залишалась без пояснень.

"На діалог із нами ніхто не йшов, до нас ніхто із керівництва не вийшов, окрім керівництва Нацгвардії, яка намагалась застосувати до нас силу", – наголосила Жизневська.

Хоча засідання суду у справі ПЦУ проти Філарета мало бути відкритим, однак нацгвардійці не просто не допустили на розгляд громадськість та ЗМІ, а ще й застосували проти них силу.

"Нас не пустили у залу судових засідань: ані засоби масової інформації, ані отців, ані вірян. Отці почали наполягати, щоб їх пропустили, Нацгвардія почала чинити опір, я була у перших рядах, тож відчула цей натиск і цей опір. Застосували проти нас всіх перцевий газ. Декілька людей отримали серйозні опіки очей. Я особисто отримала опік ока та правої руки", – розповіла Жизневська.

Вона зізналась: від таких дій сльози текли градом, а "пекло аж у трахеях". Однак, вирішила все ж відмовитись від госпіталізації, щоб і надалі висвітлювати події з-під суду.

"Ми вирішили, що краплі просто купимо і все буде гаразд", – зазначила Жизневська.

Постраждали й активісти, зокрема один із присутніх священиків отримав серйозні опіки обох очей. Однак, незважаючи на це, ніхто із представників суду не удостоївся навіть викликати швидку – цим теж займалась журналістка ZIKу.

"Хочу сказати, що карету швидкої допомоги викликала особисто я, знаю, що і на каналі її викликали, тому що бачили все в ефірі. Правоохоронці не викликали – більше того, ніхто не вийшов. зачинились усі довідки, ніхто ні з ким не розмовляв, приїхали правоохоронці і затримали, за різними даними п’ятьох людей. Поліція обіцяла вийти до мене, як до представника ЗМІ, але ніхто не контактував", – наголосила кореспондентка ZIKу.

Вона підкреслила: оскільки стояла у перших рядах, а в приміщені счинилась тиснява, не мала змоги покинути епіцентр подій. До того ж журналіст все ж повинен робити свою роботу.

"Сподіваюсь, що Гарант Конституації якось відреагує на все, що відбувалось, і ми побачимо якісь результати", – підкреслила Алла Жизневська.

Як повідомлялось, президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до кінця 2019 року розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо врегулювання діяльності медіа в Україні, де передбачити, зокрема, "положення щодо вимог та стандартів новин".

6 листопада Володимир Зеленський створив Раду з питань свободи слова та захисту журналістів, яка збирається вирішувати, хто є журналістом, а хто ні.

Детальніше про тиск керівництва держави на медіа читайте у розлогому матеріалі "Влада проти ЗМІ: Чому українські журналісти опинилися під загрозою".

 

Loading...