Новини » Політика 462 Читать эту новость на русском

Олексій Перевезенцев – новий представник Зеленського у Кабміні: Що про нього відомо

Олексій Перевезенцев – новий представник Зеленського у Кабміні: Що про нього відомо
Фото з відкритих джерел

Нова фігура в оточенні Зеленського має гучну та тривалу кар’єру у політичних колах

Президент Володимир Зеленський звільнив Андрія Геруса з посади представника президента у Кабінеті міністрів України та призначив замість нього Олексія Перевезенцева. Відповідно до указу №839, зрозуміло, що його призначено поза штатом. Де раніше працював та які статки заробив за роки державної служби, згідно з декларацією, пан Перевезенцев – читайте далі.

Передісторія призначення

Андрій Герус працював на посаді представника президента у Кабінеті міністрів України з 22 травня 2019 року – одразу після інавгурації Володимира Зеленського.
На позачергових парламентських виборах, що відбулися 21 липня, Андрій Герус пройшов у Верховну Раду у списку партії "Слуга народу". Йому доводилося суміщати цю роботу з роботою на посаді голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ. А 6 листопада сталася бійка за участі Геруса та Олега Ляшка, під час якої останній звинуватив нардепа у державній зраді, через що країна втрапила до енергетичної залежності від Росії.

Збіг або ні, але через чотири дні президент звільняє Андрія Геруса з посади свого представника в уряді. Сам звільнений підкреслює, що його нещодавня бійка з головним радикалом України аж ніяк не пов’язана зі скороченням.

Герус зазначив, що протягом двох місяців не виконує функцій представника президента у Кабінеті міністрів, бо не відвідав за цей час жодного засідання уряду через брак часу.

Хто такий Олексій Перевезенцев: кар’єра на держпосадах

Олексій Юрійович Перевезенцев народився 1 січня 1979 року. Найцікавіше те, що інформації у відкритих джерелах стосовно місця його народження, освіти та початку кар’єрного шляху немає.

Про родину нового представника президента у Кабміні відомо небагато. Наразі Перевезенцев розлучений з Людмилою Сушко, суддею Апеляційного суду Києва і області. А його дідом є Леонід Гончаров – український забудовник, власник компаній "Лігобуд" та "Укрмонолітспецбуд".

Трудову біографію нового президентського представника Інтернет "пам’ятає" лише з 2002 року. Отож, відомо, що Олексій Перевезенцев працював у Міністерстві закордонних справ України з 1999 до 2002 року. З 2002 по 2009 рік був головним консультантом управління по роботі з представництвами України та міжнародної інформації, а потім – головним консультантом відділу міжнародно-правових питань в секретаріаті президента.

У 2007 році Перевезенцев, будучи очільником Київського центру СДПУ (о), бере участь у парламентських виборах до Верховної Ради VI скликання та обирається за списками партії "Блок Юлії Тимошенко". За результатами виборів до Ради він не потрапляє, однак продовжує свій політичний шлях далі. Примітно, що реальних доказів цим даним немає, тому інформацію не можна вважати повністю підтвердженою.

У 2009-2010 роках він працював заступником директора Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції секретаріату Кабміну. А з 2010 по 2012 рік очолював відділ Національного агентства з питань підготовки до Чемпіонату Європи – 2012.

У липні 2012 року Олексій Перевезенцев отримав посаду заступника директора юридичного департаменту Міністерства економічного розвитку. А вже у грудні того ж року його призначають директором юридичного департаменту Мінекономрозвитку. У 2013 році стає членом наглядової ради НАК "Нафтогаз Україна". А з 2016 року Перевезенцев починає працювати державним секретарем Мінекономрозвитку під головуванням Степана Кубіва.

Задеклароване майно

Державний службовець Перевезенцев заповнював декларації ще з 2015 року. Однак у багатьох з них нічого, окрім зарплатні, не вказано. Проте згідно з останньою, датованою 27 вересня 2019 року (перед своїм звільненням з Мінекономрозвитку), чиновник задекларував немало майна та коштів.

Перевезенцев задекларував квартиру у Києві площею 72,8 квадратних метрів та вартістю (станом на дату набуття – 2010 рік) 180 000 гривень. Також чиновникові належать два житлових будинки. Перший – дачний будиночок площею 58,2 метрів у с. Новосілки Вишгородського району Київської області вартістю 151 000 гривень. Другий – будинок у с. Макіївка Білоцерківського району, що на Київщині, площею 49,7 метрів та вартістю 11 057 гривень. Перевезенцев – власник офісу у Києві площею 76,1 метрів та 12-х машиномісць загальною площею 177,3 квадратних метрів.

Також йому належать гараж та кілька нежитлових приміщень, земельна ділянка площею 571 метр квадратний, годинник марки Breguet, автомобіль Тойота Ленд Крузер 200 (2011 року випуску) вартістю 401 000 та автомобіль ГАЗ 1965 року випуску.

Окрім цього, чиновник задекларував річної заробітної плати, отриманої за основним місцем роботи – у Мінекономрозвитку, – на суму 1 155 463 гривень. Він зберігає готівкових коштів на суму 50 000 доларів та 150 000 гривень. Держслужбовець вказав у декларації і свій дохід, отриманий від відчуження рухомого майна, – 90 000 гривень.

загрузка...
загрузка...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...