Новини » Політика 122 Читать эту новость на русском

Нинішня влада, як і всі попередні, намагається закрити роти журналістам, – Кацман

ZIK

У протистоянні між владою та журналістами перемога завжди буде саме за ЗМІ. Це своєрідна "особливість професії"

Заслужений журналіст України Володимир Кацман, коментуючи напад на журналістку ZIKу Аллу Жизневську, яка постраждала у сутичках під час засідання суду щодо розпуску УПЦ КП, наголосив: зрілість та демократичність суспільства визначається тим, які влада робить висновки з небезпечних ситуацій, у які потрапляють журналісти. Натомість за рік маємо вже понад три десятки інцидентів утисків журналістів, однак винних так і не покарано.

Про це Кацман розповів в ефірі проєкту "Чудова четвірка" на ZIK.

Він підкреслив: в Україні ще діє закон про інформацію, за яким перешкоджання журналісту під час виконання його службових обов’язків прирівнюється до злочину.

"Та ви знаєте, у нашій державі небезпечно стає бути журналістом. Я знаю багатьох батьків, які бояться за своїх дітей, що хочуть йти вчитись на журналістів, відправляти у професію, бо вона – небезпечна", – зауважив Кацман.

Він підкреслив: сьогоднішній випадок із Аллою Жизневською – 34 інцидент щодо насильницьких дій проти журналістів від початку цього року.

"Зрілість та демократичність суспільства якраз визначається тим, які робляться висновки з небезпечних ситуацій, в які потрапляють журналісти, для захисту самих журналістів. Тому що суть держави полягає у захисті людей", – наголосив кацман.

Він зазначив: справді, професія журналіста завжди була небезпечною. Однак, якщо нова влада взялась жити по-новому, то має не утискати медійників, а навпаки – захищати їх.

"Натомість що бачимо насправді? Вчорашній указ президента про те, щоб знову закрутити гайки журналістам, закрити їм рота, зробити так, щоб визначити якісь нормативи. Так ось ті нормативи, під які нас хочуть підігнати – нормативи, коли в очі бризкають перцевим газом журналістові чи затикання йому рота, щоб не казав правду?", – дивувався експерт.

Та він переконаний: у протистоянні між владою та журналістами перемога завжди буде саме за ЗМІ. Мовляв це теж своєрідна "особливість професії".

"Нинішня влада, як і кожна за всі роки Незалежності, намагається прикрутити журналістам звук, заткнути роти, не подобається те, що говорять правду", – зазначив Кацман.

Тому, він підкреслив: не бачимо жодних розслідувань щодо утисків журналістів та свободи слова.

"Ми – безправні. Завдання держави – забезпечити нам права людини, права журналіста, права простого рядового громадянина цієї держави. У цьому головне завдання. Тож, коли це, а не поділ землі буде на першому місці чи пересаджування на потоки, тоді й, можливо, у нас буде справжня демократія", – підкреслив Володимир Кацман.

Як повідомлялось раніше, у Шостому апеляційному адміністративному суді Києва під час розгляду справи Філарета проти ПЦУ відбулись сутички – Нацгвардія застосувала проти активістів та священиків, які прийшли на засідання, перцевий газ. У сутичці постраждала журналістка ZIKу – у неї опік ока та руки.

Згодом журналістка висловила сподівання, що Володимир Зеленський відреагує на те, що відбулось.

 

Loading...
Loading...
Loading...