Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 629 Читать эту новость на русском

Новий глава та 27 депутатів: Як пройшов з'їзд "Слуги народу" (Репортаж)

Новий глава та 27 депутатів: Як пройшов з'їзд "Слуги народу" (Репортаж)
Протест біля входу на з'їзд "Слуги народу" ZIK.UA

Правляча партія "Слуга народу" змінила голову. У неділю під акомпанемент акції протесту малих та середніх підприємців проти касових апаратів новим очільником політичної сили, як і прогнозувалося, став перший заступник голови пропрезидентської фракції Олександр Корнієнко. Однак переважну більшість кадрових питань “слуги” відклали на другий етап з’їзду, який може відбутися вже цього року. Розповдаємо, як це було.

Голосування як за Радянського союзу

Учасників з’їзду партії "Слуга народу" на центральному вході бізнес-центру "Парковий" зустріли не дуже дружні підприємці, які протестували проти впровадження касових апаратів. Політиків оточили колом. Було чути незадоволені крики: “Ми вас обрали”.

Як розповів під час з’їзду один з депутатів "Слуги народу": “Мені подзвонили близько 10 людей, які бояться йти через центральний вхід".

У самій же будівлі "Паркового" завершувалися останні приготування до кадрових змін.

Учасники з’їзду активно спілкувалися з журналістами та запевняли, що в цьому питанні жодних сюрпризів не буде.

"Голосування буде як за часів Радянського союзу... Одноголосно за (голову партії Олександра Корнієнка)", - переконував журналістів очільник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Однак залишилося незрозумілим, чи буде на з’їзді у "Слузі народу" поповнення. Напередодні заходу низка депутатів-мажоритарників серед яких Олександр Дубінський, Максим Бужанський, Антон Поляков написали заяви про вступ до політичної сили. Перед цим окремі мажоритарники заявляли, що їх не запросили на з’їзд "Слуги народу". Партійне керівництво категорично це спростовувало. Запевняють, що запросили усіх, однак голосувати на з’їзді зможуть, як і в будь-якій партії, лише члени.

І кулуарами пішли чутки, що "мажоритарників" не прийняли до лав правлячої політичної сили. Проте наприкінці з’їзду новообраний голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко оголосив про вступ до політичної сили 27 депутатів-мажоритарників, серед яких Олександр Дубінський, Максим Бужанський, Антон Поляков, однак у цій історії поки зарано ставити крапку. Як кажуть у владних коридорах, триває конкуренція за вплив у партії між різними групами "Слуги народу".

Побудуємо партію XXI століття і "битва за регіони"

Офіційна частина з’їзду стартувала близько 12:30 вперше без участі президента Володимира Зеленського. На той момент без п’яти хвилин голова партії Олександр Корнієнко взяв мікрофон і запросив до слова спікера парламенту Дмитра Разумкова.

Керівник парламенту і вже колишній очільник партії офіційно попрощався з керівним партійним кріслом майже під гаслом "ми це зробили".

"Це спільна перемога, наше досягнення. Ми практично з коліс створювали партійні штаби. Вони показали результат, якого не було", - хвалився результатами роботи Разумков.

Будувати ж "партію XXI століття", як зауважив один з гостей заходу, "слуги" будуть вже з новим керівником. На початку другої, як і прогнозувалося, головним "слугою", став Олександр Корнієнко. Його підтримали усі присутні у "Парковому" делегати з’їзду.

Також було оголошено про участь політичної сили у виборах об’єднаних територіальних громад, а також у місцевих виборах. При цьому місцеві вибори, відповідно до рішення з’їзду, можуть відбутися раніше осені 2020 року.

"Ми стоїмо на тому, що місцеві вибори мають завершити реформу децентралізації. Якщо реформа децентралізації закінчиться раніше, ніж за 70 днів до місцевих виборів, як того вимагає Конституція, то, можливо, вони відбудуться раніше", - заявив він.

Корнієнко додав, що вибори можуть відбутися влітку чи наприкінці весни 2020 року.

"Але не варто сприймати місцеві вибори, як ніби ми хочемо провести їх якомога раніше. Є логіка реформи децентралізації, про яку говорив президент, він давав завдання, і ми всі розуміємо, що її потрібно доробити, тому що у нас півкраїни охоплено, півкраїни ні. Слід закінчити цей процес і тоді, звісно, відбудуться місцеві вибори", - додав новопризначений голова партії.

А ще новий очільник "Слуги народу" знову заговорив про нові обличчя у місцевих радах.

Під завісу заходу скандал з мажоритарниками нагадав про себе. Народний депутат Антон Поляков звинуватив Олександра Корнієнка у продажі місць на округах. У свою чергу, очільник партії запропонував парламентарю спільно піти до Спеціалізованої атикорупційної прокуратури для проведення розслідування і, в разі необхідності, проходження поліграфа.

Попереду у "слуг" – побудова регіональних партійних організацій і конкуренція за контроль над ними. В кулуарах заходу один з депутатів-мажоритарників обурювався через наміри партійного керівництва поставити "своїх людей" у майбутніх регіональних організаціях.

Інший же представник "Слуги народу" не під запис зауважував, що незадоволені мажоритарники не обов’язково очолять регіональні організації.

"Ми їх (мажоритарників - ZIK) прийняли у партію. Тепер вони мають спочатку написати заяву на регіональну організацію, а, вже потім, партійна конференція це має розглянути", - зауважив парламентар.

Попереду у зацікавлених осіб є тижні перемовин. Згідно до рішення з’їзду, його другий етап має відбутися не пізніше 15 лютого. Олександр Корнієнко припустив, що він відбудеться наприкінці місяця.

Ярослав Конощук

 
Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Діалог з країною І Марафон з Вадимом Рабіновичем І 20.11.2019
Діалог з країною І Марафон з Вадимом Рабіновичем І 20.11.2019 Політика
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19 HARD з Влащенко
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко  у програмі
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко у програмі "Кожен з нас президент" | 18.11.19 Кожен з нас президент