Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

На головних автошляхах України розпочалися акції протесту проти запровадження ринку землі

Мітинги на трасі Київ-Чоп Твоє місто

Наразі учасники акцій перекрили траси Київ-Чоп та Київ-Одеса

У понеділок, 11 листопада, учасники акцій протесту проти земельної реформи перекрили головні автомагістралі країни. Про це повідомляє 112.ua.

Згідно з повідомленням, на трасу Київ-Одеса у районі села Демидівка на акцію протесту вийшли декілька сотень аграріїв із Любашівського, Савранського, Балтського, Ананьївського та Ширяївського районів. Також мітингувальники розмістили на узбіччі великогабаритну техніку.

Учасники акції вимагають від влади відтермінування реформи та проведення всенародного референдуму.

"Ми неодноразово виходили з такими акціями, пропонуємо декілька варіантів свого бачення – нас ніхто не чує. Хочуть продавати тільки іноземцям. У законопроєкті чітко прописано – більше 200 тис. га землі в одні руки. Кому? Навіщо? Як ми думаємо про наших малих сільгоспвиробників? Кредити недоступні, люди виїжджають на ту ж полуницю у Польщу. Що ми маємо зробити для того, щоб ці люди не виїжджали з України? Можливо, продумати норми, щоб кожен зміг купити якийсь клаптик землі, на ньому працювати, звідси не виїжджати. Якщо наш уряд думає, що ми швидко продамо землю і у нас будуть великі гроші – вони помиляються. До цього треба поставитися розумно, зважено, не забувати, що у нас війна", - зазначив один із мітингувальників, аграрій Олександр Андрусік.

Також близько 40 людей вийшли на автомагістраль у місті Жашків Черкаської області. Наразі сюди з'їжджаються люди на сільськогосподарській техніці та паркують її вздовж дороги.

Натомість у Миколаївській області утворився затор, в якому стоять більше сотні машин. Водії стурбовані, вони сигналять та вимагають їх пропустити. Загалом в акції беруть участь близько сотні людей, насамперед це фермери, селяни, Нацкорпус. За проведенням заходу слідкує поліція.

Керівник сільськогосподарського підприємства Михайло Любченко розповів: "Нам особливого задоволення не доставляє прийти сюди і ходити по дорозі, але змушені це робити. Ми були на мітингах два рази біля ВР, думали, що президент (Володимир Зеленський, - ред.) нас почує, однак він не чує і продовжує просувати закони, які написані не в Україні, а за кордоном. Вони захищають інтереси великого світового капіталу і наших олігархів. Якщо днями ВР проголосує за ці законопроєкти, то землю в Україні можуть забрати 20 осіб. Якщо це трапиться, то президент Зеленський зробить найбільший злочин за всю історію України, який може бути".

Окрім цього, перекрили автомагістраль Київ-Чоп у Львівській області. Там також вийшли висловити своє незадоволення декілька сотень людей.

Нагадаємо, у парламентському виданні "Голос України" опубліковано постанову про проведення 4 грудня 2019 року парламентських слухань на тему: "Земельна реформа: вітчизняна модель обігу земель сільськогосподарського призначення".

Loading...