Новини » Суспільство 584 Читать эту новость на русском

Бурштин вийшов з моди: Геращенко заявив, що незаконний видобуток – вже не системна проблема

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко ZIK

"Поліція багато зробила, щоб припинити системну роботу з незаконного видобування бурштину"

До 2016 року через незаконний видобуток бурштину Полісся спіткало стихійне лихо. Нині ж є поодинокі випадки незаконного видобутку, проте ця проблема не має такого системного характеру, як раніше.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

Гість програми, відповідаючи на запитання ведучої Наташі Влащенко щодо проблеми незаконного видобутку бурштину, запевнив, що міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков не має стосунку до будь-яких незаконних "схем" у цій сфері.

"Я можу сказати, що поліцією багато зроблено для того, щоб припинити системну роботу з видобування бурштину. До 2016 року там було, дійсно, стихійне лихо, коли тисячі людей, порушуючи всі закони і змінюючи природу Полісся, просто хижацькими засобами це робили", – заявив Антон Геращенко.

Заступник міністра продовжив, що сьогодні є поодинокі випадки, проте ця проблема не має такого системного характеру, як це було раніше.

"З іншого боку, наскільки мені відомо, у декілька разів впала ціна на бурштин, яку встановлював, фактично, китайський ринок. На сьогодні це стало не так вигідно, не так цікаво. Бурштин вийшов з моди у Китаї", – сказав Антон Геращенко.

Гість програми продовжив, що він та керівник МВС пропонували ухвалити відповідний закон, який допоміг би врегулювати проблему.

"За Петра Порошенка не було бажання у Верховній Раді та можливості прийняти такий закон", – додав Антон Геращенко.

Як повідомляли, Кабінет міністрів України зареєстрував у Верховній Раді три законопроєкти, які стосуються видобутку бурштину.

Нагадаємо, парламентський комітет з питань екологічної політики та природокористування під час засідання ухвалив рішення створити робочу групу для законодавчого врегулювання питань щодо видобутку бурштину та надав свої пропозиції до проєкту Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік".

Також повідомляли, що правоохоронці конфіскували 7 тонн незаконно видобутого бурштину.

Більше на цю тему читайте тут: "Видобуток бурштину: Дозволити не можна заборонити".

загрузка...
загрузка...
Loading...