Новини » Економіка 2399 Читать эту новость на русском

Відкриття ринку землі: Ексміністр Грищенко назвав, у чому полягає найбільша загроза

Міністр закордонних справ України у 2010-2012 роках Костянтин Грищенко ZIK

Грищенко пояснив, хто зацікавлений у тому, щоб за чотири роки придбати землю за однією ціною, а потім продати втридорога

Нині слід сконцентруватися на тому, як буде прописана кінцева редакція майбутнього закону про ринок землі та які можуть бути гарантії, щоб забезпечити насамперед інтереси українського фермера.

На цьому в ефірі програми "Інтерв’ю з Литвиненко" на телеканалі ZIK наголосив міністр закордонних справ України у 2010-2012 роках Костянтин Грищенко.

Ведуча Юлія Литвиненко адресувала гостю запитання, у чому полягають бізнес-інтереси США, що може запропонувати Україна і чи може наша країна обмежуватися у цих пропозиціях лише землею. Костянтин Грищенко зауважив, що американські компанії не так вже часто займаються купівлею землі, їх більше цікавить продукція "із землі". Так, такі компанії займаються купівлею, до прикладу, збіжжя, а ось займатися обробкою землі вони не схильні.

"Це більше зацікавленість Близького Сходу, Китаю, європейців, але не в таких масштабах. Звичайно, й американці прийдуть, якщо будуть створені такі передумови, коли це буде легко скуповувати. Тому мене як громадянина теж це питання дуже турбує, і те, що я чую, що через чотири роки вже іноземці зможуть придбати землю, треба дивитися, наскільки це відповідає міжнародній практиці. Є багато країн, які серйозно обмежили право саме на власність", – зауважив Костянтин Грищенко.

Колишній міністр застеріг: "Те, що є інтерес, щоб мати справу з великими агрохолдингами, які будуть залежати, якщо не будуть у власності, американських світових корпорацій, це очевидно. І те, що тут буде мотивація впливати на нинішню, на будь-яку українську владу у цьому сенсі, мені здається теж очевидним".

Костянтин Грищенко переконаний, що нині слід сконцентруватися на тому, як буде прописана кінцева редакція майбутнього закону про ринок землі та які можуть бути гарантії, щоб забезпечити інтереси українського фермера насамперед, а не агрохолдингів. Колишній міністр припустив, що останні зацікавлені у тому, щоб за чотири роки придбати землі за однією ціною, а потім продати втридорога іноземцям.

"Оце, на мою думку, найбільша загроза, бо це може призвести до надмірної концентрації землі у декількох руках, причому не українських", – зауважив Костянтин Грищенко.

Як повідомляли, у жовтні група депутатів з фракції "Слуга народу" зареєстрували у ВРУ оновлений законопроєкт про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Додамо, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов заявив, що, якщо буде ринкова ціна землю, то вартість оренди наділів зросте, вже зараз у деяких місцях вона збільшилась удвічі.

загрузка...
загрузка...
Loading...