Уявіть, що розстріляли Хемінгуея: Михальчишин пояснив зв’язок між Розстріляним відродженням і деградацією політики

ZIK.UA

Те, що в парламенті депутати займаються неподобством, а чиновники – з інтелектом рівня трамвайної рейки, є наслідком того, що кращих представників національної еліти вистріляли в холодному листопаді 1937 року

У листопаді Україна вшановує пам’ять жертв Великого терору 1937 року. Ми повинні згадувати про те, чого нас позбавили – наслідки вбивства тогочасної еліти держава досі відчуває на собі.

Таку думку в ефірі проекту "Народ проти" в ефірі телеканалу ZIK висловив резонер Юрій Михальчишин.

Він наголосив: у листопаді вшановується пам’ять жертв Великого терору 1937 року, коли в таборах ГУЛАГу відбулись масові розстріли політв’язнів.

"Тоді, власне кажучи, у нас згадується такий феномен як Розстріляне відродження. Це дуже видатні українські радянські письменники, філософи, кінорежисери, театральні режисери. Тут хотів би згадати такі прізвища як Валер’ян Підмогильний, Валер’ян Поліщук, театральний режисер Лесь Курбас, геніальний художник Михайло Бойчук. Зараз є такий вид міського мистецтва – мурали. Так от наш Михайло Бойчук у 20-х роках такими муралами прикрасив Київ і Харків, бо до того в Парижі із самим мексиканським художником Дієго Ріверою вчився, як це робити. Він запровадив цілий стиль – неовізантинізм. Його теж розстріляли", – розповів Михальчишин.

Тож він підкреслив: маємо розуміти те, чого тоді позбавили державу.

"Якби, наприклад, в Штатах у той же час розстріляли Гемінґвея, Фіцджеральда, Джона Стейнбека і молодого Селінджера. Чи була б американська література? Думаю, був би повний пшик у ХХ столітті. А у нас, попри це все, ми повинні згадувати, чого нас позбавили", – наголосив резонер.

Він підкреслив: наслідки вбивства тогочасної еліти держава досі відчуває на собі.

"Коли ми зараз кажемо, що в парламенті депутати займаються неподобством і чиновники – з інтелектом рівня трамвайної рейки, то це і є наслідок того, що кращих представників національної еліти вистріляли тоді, в холодному листопаді 1937 року. Це і є причина", – вважає Юрій Михальчишин.

Як повідомлялось раніше, під час Великого терору в Україні репресували майже 200 тисяч осіб.

Loading...