Aнонси

усі анонси
Новини » Світ 489 Читать эту новость на русском

У Канаді обмежили використання англійської мови

Місцева влада канадської провінції Квебек обмежила використання англійської мови Top10.travel

Відтепер державні послуги будуть надаватися виключно французькою мовою

Прем'єр-міністр канадської провінції Квебек Франсуа Легольт заявив, що місцева влада обмежила використання англійської мови на користь французької. Про це повідомляє Укрінформ.

Відтепер державні послуги будуть надаватися виключно французькою мовою.

"Якщо ваші батьки ходили до англомовної школи, то у вас є певні права у Квебеку, і ми будемо поважати їх. Якщо ж ви – новий іммігрант, то ми повинні говорити з вами французькою", – зазначив Легольт.

Він додав, що для забезпечення виконання цього рішення уряду Квебека не потрібно вносити законодавчі зміни, досить застосовувати вже прийняті норми закону №101, які встановлюють правила використання мов на території провінції.

Таким чином Легольт прокоментував слова міністра імміграції Квебека Саймона Джолін-Баретта, який раніше заявив про те, що незабаром вся комунікація квебекців з провінційними органами влади відбуватиметься тільки французькою мовою.

Винятки будуть зроблені тільки для представників корінних народів і нащадків тих, хто навчався в англомовному середовищі. Раніше в більшості випадків квебекці могли вільно вибирати між англійською і французькою.

Нагадаємо, 9 листопада відзначається державне свято – День української писемності та мови. Детальніше читайте у нашому матеріалі "День української писемності та мови: Що варто знати про рідне слово".

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News