“Суд” у Криму продовжив арешт сімом фігурантам “справи Хізб ут-Тахрір”

Фігуранти сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір». Фото: radiosvoboda.org

Арешт було продовжено ще на три місяці

Підконтрольний Російській Федерації Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт сімом фігурантам другої сімферопольської “справи Хізб ут-Тахрір”. Про це повідомляє Крим.Реалії.

У зв'язку з цим, Якім Бекіров, Яшар Муедінов, Іззет Абдуллаєв, Асан Яников, Сервет Газієв, Меджит Абдурахманов, Владлен Абдулкадиров перебуватимуть у СІЗО до 15 лютого 2020 року.

“Сьогодні під час засідання наші підзахисні заявили, що вони вважають себе громадянами України і вимагали, щоб відносно них застосовувалися норми міжнародного права, зокрема, IV Женевську конвенцію. У перебігу судового засідання суддя виніс окрему ухвалу, в частині того, що незабезпечення підсудних сухпайком на час участі в засіданні порушує їхні права. В іншому суд не задовольнив наші клопотання. Таким чином, запобіжний захід залишився, як і раніше, утримання в СІЗО до 15 лютого”, — заявив адвокат Назім Шейхмамбетов.

До слова, обвинуваченими у цій справі проходять 25 кримських татар, 23 з яких було відправлено у СІЗО Ростова-на-Дону, Таганрога і Шахти, а одного, Раїма Айвазова, наразі тримають у СІЗО Сімферополя. Крім цього ще один обвинувачуваний, Едем Яячиков, зник, а його місцеперебування невідоме з 27 березня.

Нагадаємо, наприкінці жовтня п’ятьох фігурантів другої сімферопольського "справи Хізб ут-Тахрір" етапували з Російської Федерації в кримське СІЗО №1 міста Сімферополь.

Loading...