live

США розблокували допомогу Україні, - Bloomberg

Дональд Трамп / Фото: Flickr

Держдепартамент США у вересні поточного року ухвалив рішення відновити виділення частини фінансової допомоги Україні

Держдепартамент США у вересні поточного року ухвалив рішення відновити виділення частини фінансової допомоги Україні до того, як відповідне розпорядження віддав президент Дональд Трамп, передає агентство Bloomberg.

За словами джерел агентства, співробітники Держдепу США вчинили так, оскільки провели розгляд із залученням юристів і прийшли до висновку, що адміністративно-бюджетне управління Білого дому та сам Трамп не володіють повноваженнями заморозити виділення зазначених коштів у розмірі приблизно 140 млн доларів по лінії Держдепартаменту.

Нагадаємо, в США у вересні розгорівся скандал навколо телефонної розмови Трампа з президентом України Володимиром Зеленським у липні. Розмова лідерів двох країн стала приводом для оголошення Палатою представників Конгресу США про початок процедури імпічменту Трампа. Як стверджують демократи, Трамп під час бесіди намагався переконати Зеленського почати розслідування діяльності в Україні сина колишнього віцепрезидента США Джозефа Байдена Хантера Байдена в обмін на надання фінансової і військової допомоги Києву.

У Демократичній партії вважають, що рішення Трампа про припинення військової допомоги пов'язано з розслідуванням проти сина ексвіцепрезидента США Джо Байдена, початку якого глава Білого дому вимагав від України. Зі свого боку, Трамп пояснив своє рішення недостатньою боротьбою української влади з корупцією.

 

Loading...